Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bádogtetőmre bitumenes lemezt...

Bádogtetőmre bitumenes lemezt akarok rámelegíteni tartós lenne?

Figyelt kérdés
A régi lemeztetőm sajnos már beázik, nincs pénzem a cserére, erre a szigetelésre gondoltam de nem tudom, hogy rátapadna-e és mennyire lenne időálló. Talán ha előtte lekenném a felületet(kb:100m2) bitugéllel tartósabb lenne?
2011. máj. 14. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit kevés az infó, de ha jól értem nehéz lemezt akarsz melegíteni bádogtetőre.

Valószínűleg nem lesz hosszan tartó megoldás, mert a bádog a nap hatására átforrósodik és megolvassza a bitument.

Mivel ez rendszeresen történik lassan kifolyik a bitumen a lemezből és elveszti szigetelő hatását.

Inkább egy komolyabb megoldást ajánlanák: acél lemez.

Sokféle létezik színben és minőségben.


Sok sikert.

2011. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia "

Mi a műhelyünkre epdm gumit tettünk , árban talán hasonló de engem jobban meggyőzöt és nincsenek toldások egyben lett felrakva nint egy úszómedence :)

2011. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm a válaszotokat! Igen rá szeretném olvasztani a lemeztetőmre a bitumenes lemezt.(nem tudom pontosan hogyan hívják, tekercsben kapható, gázpalackkal kell ráolvasztani) Lehet, hogy az acél lemez tartósabb lenne, de a 100m2-re szerintem ráfizetném a gatyámat is. Nem régen veszítettem el a munkámat, és ráadásul most ment tönkre egy vihar miatt ez is. Már ázik elég jól a fal is lassan kidől az egész. Mi az az epdm gumi? Hol kaphatok ilyet, és mennyiért? Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. máj. 15. 15:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia "

[link]


Nekünk ha jól tudom a mesterek Lengyel "olcsóbb" anyagot hoztak .

2011. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!