Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házi hobbi textilfestéket...

Házi hobbi textilfestéket hogy kell használni? Ok, hogy fogok egy ecsetet és rákenem a kívánt területre, de meddig hagyjam száradni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam infókat a neten. Hallottam, hogy ecet is kell a művelethez, de melyik fázisban? Hogyan vasaljam utána a ruhát? Köszönöm.
2011. máj. 25. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megtapogatod, érezni fogod, megszáradt-e - de max. 2 óra, sőt ebben a meleg, szeles időben ha kiakasztod 10-15 perc is lehet. Utána vasald kb. 5 percig és kész. Van többfajta textilfesték, ez az ecsetes-tubusosokra igaz, amikkel eddig találkoztam. De mindegyiken szokott lenni használati utasítás is...


Van olyan, általában por alakú, aminél - nagy lábasban - főzni kell a ruhát (pl. batikoláshoz), ennél kell az a végén ecet, hogy ne eressze később a színét.


ui: Ha pólóra festesz, ne feledj el valami kartont a belsejébe rakni, mert átüthet a hátuljára :)

2011. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Sajnos sem az eladó, sem a címke nem ad bővebb utasítást. Ecettel menjen egy öblítés száradás után és utána kézimosás? Vasalásnál kell valami alátét, vagy a hőtől nem jön le a festék?
2011. máj. 26. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Elôzô vagyok: Amikkel én festettem, annál nem kellet semmi faxni.

Megfestettem, megszáradt, kb. 5 percig vasaltam jó meleggel (ahogy sikerül színen-visszáján, pucéran), késôbb ugyanúgy mostam, mint a többi ruhámat. Festék minôségétôl függôen tartotta meg a színét. Van, amelyik fél év után kezdett fakulni, de volt, aminél majd 10 év alatt elôbb lett rongyos a póló :)

De ha akarsz ecetezni, vasalás után tedd, ártani biztos nem fog.

2011. máj. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!