Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Le szeretném festeni a bicikli...

Le szeretném festeni a biciklimet, hogyan tudom elérni, hogy a rajta lévő feliratok megmaradjanak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 02:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyáltalán le kell maratni a régi festéket, ill. mit használjak? Szeretném h a feliratok megmaradjanak, hogy ne csak olyan egyszerű egyszínű legyen.

A válaszokért előre is köszi!

2009. márc. 17. 02:07
 2/5 anonim válasza:
100%
Ez eléggé fából vaskarikának tűnik, már bocs, olyan, mint baszni és szűznek is maradni. Lehet, hogy valaki tud profibb tippet, mindenesetre én így jártam: volt egy első generációs hongkongi mountenbike-om, ráégetett zománcfestékkel. Sérült, karcolódott, le akartam festeni. Egy ismerősöm a csepeli bicikligyárban dolgozott, azt modta, megcsinálja. ha igaz, homokfúvással leszedték fémtisztára, utána kapott egy fehér alapozót, majd befújták feketére, rá jöttek az új matricák. Pár napid szép volt, de sérülékenyebb, mint valaha, minden karcolást megérzett, és olyankor előtűnt alóla a fehér alapozás. A gyárinál ritkán tud jobbat fusizni az ember - szerintem. De hátha tud valaki jobbat.
2009. márc. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azt szeretném elérni, hogy ne csak tiszta egyszínű legyen, nem ragaszkodom a régi feliratokhoz. Matricát honnan vettél rá, bicajboltban lehet kapni? Egyébként én is feketére szeretném, mattra.
2009. márc. 17. 19:15
 4/5 anonim válasza:
Hát nem, a gyárban tették rá. Szerintem nézz be egy bicikliboltba, olyanba, ahol szerelnek is, szóval nem droidok, hanem hozzáértő szakik dolgoznak, és érdeklődj náluk. De nehezen hiszem, hogy egy megpiszkált dolog jobb legyen, mint az eredeti. Valószínű, hogy sérülékenyebb lesz az új festés.
2009. márc. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Drága mulatság is lehet belőle! Azt mondod le akarod fújni a biciklidet!Hol?Mivel? Nehogy neki állj kézzel és ecsettel, és festékboltban kapható olcsó vagy akár drága festékekkel! Sosem fogod elérni azt a tartós minőséget,és a tökéletes hibátlan fényezést! Még az hogy egy kempinget "lefestesz"ez a szó aggasztó , vagy egy 20 éves bmx-et rendben is van, na de egy újabb jó cangát tönkre tenni...hát jól gondold meg!

Ezeket speciális üzemekben spéci eljárással nagyon komoly ipari festék anyagokkal végzik! Ha esetleg mégis neki állnál akkor leírom hogyan tudod megtartani a feliratokat! Vagy te vagy egy ügyesebb kezű barátodat kérd meg hogy egy jó széles cellux ragasztóval, a lényeg hogy átlátszó legyen és átérje a feliratot egészében. Jól nyomkodjátok rá kipréselve a cellux alól minden buborékot. Ezután fogtok egy vékony kisméretű sniccert tiszta új pengével, és nagyon precízen körbe vágjátok a felirat kontúr vonalainál, nem szabad nagyon rányomnia kést, hogy ne vágjon mélyedést a fényezésbe,és tényleg ügyesnek kell lenni, hogy tökéletes legyen a végeredmény! Ezután a betűkön kívül eső ragasztó maradványokat eltávolítjátok de vigyázzatok ne maradjon egy kis darab cellux sem a betűket fedőkön kívül mert akkor az is ki fog maradni fújáskor. Festéket illetően pedig autó spraybe gondolkozz szerintem, olyan úgysem lesz mint az eredeti készülj fel. Pincében(fel locsolt)pormentes helyen csináld.Sok sikert hozzá!

2009. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!