Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tehetnék a régi ablakok...

Mit tehetnék a régi ablakok festésével? Az előző tulaj jól eltolta.

Figyelt kérdés
A lakásunkban (panel) régi fa ablakok vannak, amiket az előző tulaj nagyon csúnyán festett le (értsd néhol átüt alóla a régi festék, csíkos és ronda). Sajnos nincs pénzünk műanyagra kicseréltetni őket. Egy mestertől kértünk árajánlatot, aki 150.000-ért megcsinálná. Annyiért már mi is megcsináljuk magunk :)
2011. máj. 29. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg magatok. Először csak egyen és ha az sikerül, akkor a többin is lehet. Sok sikert.
2011. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Le kell csiszolni a régi festékréteget, utána lehet festeni. Nem kis munka.
2011. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ha csak le kell csiszolni az nem gond,de nekünk a festő valami égetésről beszélt.

Akkor csak megcsiszolom mondjuk 80-as papírral és átfestem? Ennyi az egész?

2011. máj. 29. 16:12
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen ennyi az egész. A mester az nekem kicsit gyanús, szóval inkább ti fessétek le, nem nagy ügy. Megfogsz egy csiszolót szépen lecsiszolod, flexel egyszerübb de azzal vigyázni kell. csiszolás után meg lekened festékkel.
2011. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem kell a festék alá semmi alapozó vagy valami?
2011. máj. 29. 16:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Itt hasznos tanácsok vannak:


[link]

2011. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ok elmegyek az OBIba és kérek valami festékoldót
2011. máj. 29. 16:54
 8/15 anonim ***** válasza:

Kromofág kell a leszedéshez.

Felkened a kromofágot, letolod a festéket spaklival, azután lekeféled (egyszerű erősebb körömkefe is jó hozzá), majd megcsiszolod smirglivel. Megint lekeféled, vizes ronggyal áttörlöd. Ha megszáradt festheted.

Használhatsz alapozót is a festék előtt (akkor kevesebb festék kell)

Az ablaküveget előtte húzd végig azzal a festőpapírral a keret mentén (olyan, mint egy széles cellux, csak papírból)

Ja, ha valahol van benne lyuk, a csiszolás után begletteled (van olyan fa javító tapasz), azt kicsit átcsiszolod, és utána fested.

Egy festő ismerősöm azt mondta, sose csináljuk kromofággal, mert benne marad a fában, csak csiszoljuk. Na, régi ablakoknál az életed elunod, mire leszeded csiszolással a festéket.

2011. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Valóban nem tudnám lecsiszolni. Szerintem lemaratom így és meglátjuk.
2011. máj. 29. 17:30
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Biztos babra munka, de sokkal olcsóbban megúszod, ha Te csinálod. Én a múltkor egy kis festékboltban voltam vásárolni, sokkal olcsóbban tudtam ott venni, mint pl. a Praktikerben. Szóval talán érdemes lenne ilyen helyre is elnézned és ott is tutira tudnak szakmai tanácsot is adni.
2011. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!