Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire párolog el a betonból...

Mennyire párolog el a betonból a víz?

Figyelt kérdés
Súlyokat szeretnék készíteni és kb 5 kilósakat. Úgy jó hogy először szárazon kimérek 5 kiló cementes sódert és utána keverem be vízzel, Teljesen elpárolog belőle a víz vagy nehezebb lesz mint 5 kilo?
2011. jún. 4. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen nem,mert nemigen lesz porszáraz,de az ötlet jó.tegyél bele vasat is okvetlen.tudod vasbeton.
2011. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Biztos, hogy több lesz mivel a cementből és vízből cementkő keletkezik (többek között ez tartja egyben a betont), így nem távozhat el az összes víz, valamint a zárt pórusokból sem tud eltávozni.


Ennek ellenére szerintem jó az ötlet, gondolom nem patikai pontossággal kell az öt kilós súly.


Egyébként, ha acélgolyókat is teszel bele lehet, hogy jobban járnál,kevesebb homokos-kavics kell, kisebb lenne a térfogat, kevesebb cement kell és kevesebb víz is.

2011. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Vasat tényleg tegyél bele, de nem kell külön vasszerelést csinálnod, ezek csak súlyok. Pár 100-as szöget (vagy egy térhálóból kivágott kis kockát az már össze van hegesztve is, vagy akármilyen acélt, vasat) tegyél bele, de úgy, hogy a beton külső széleitől 1 centire bent legyenek azért, különben korrodálni fog. Egyébként ez a szárazon kimért ötlet tökéletes! Ha 5 kg-t mérsz ki, lehet 5,1 kg lesz ha kész lesz, de ugyan... az csak 10 dkg. Sok cementet tegyél bele azért, mert ha folyton leteszed a súlyt a földre, könnyen szétmehet a sok ütődéstől és rezgéstől. Csináld jó keményre! Valamint vigyázz mikor szárad, ne száradjon porrá mert szétrepedezhet, szóval locsold finoman, vagy takard le fóliával az megakadályozza a víz elpárolgását a betonból.


Egyébként szerintem buta paraszt módon "ahogy esik úgy puffan" se lehet elrontani szerintem, hiszen ezek csak 5 kg-s súlyok, ha eltörik, csinálsz újat.


A beton teljes szilárdulása 28 nap ezt nem árt tudnod, de szerintem azok az 5 kg-s súlyok pár nap alatt használhatóvá szilárdulnak.


Sok sikert!

2011. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, sok hasznos dolgot olvastam most, egyébként kondigéphez lesz. Szeretnék még csinálni 10 illetve 20 kgmos súlyt is. Buta kérdés mert igazából nagyon egyszerű de mégse tudom pedig már betonoztam egy párszor de soha nem nézegettem igazából. Szóval szerintetek mennyi vizet adjak egy 5 kg betonhoz, hogy pont jó legyen.
2011. jún. 12. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól döngölhetölegyen,csak föld nedvesre keverd-tehát kevés,víz többszörire.
2011. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!