Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » OBI-ban kapható villanyszerelé...

OBI-ban kapható villanyszerelésről szóló könyv alapján mennyire tanulhatok meg villanyszerelni, ha alap dolgokat már meg tudok csinálni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 23:42
 1/4 anonim válasza:

Az orvosi enciklopédiából mennyire tudsz megtanulni elvégezni egy műtétet? :)

Valószínű, hogy tudsz boldogulni, de azért a biztosítékot kikötném, mielőtt nekiesnék a konnektornak egy csavarhúzóval. Illetve én minden eshetőségre szakembert hívnék, nekem még azt is szörnyű nézni, ha valaki egy fázisceruzát tol a hálózatba. Azt ne várd, hogy szakember leszel egy könyvtől, nem tudod néhány oldal elolvasásával magadévá tenni a teljes villanyszerelői szakmát, amit szakközépben két évig oktatnak. :)

2011. jún. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

..."szakközépben 2 évig" - amiben nem csak elméleti, hanem gyakorlati oktatás is van.

Egyébként más (hasonló) szakma megléte hasznos lehet. Pl.: elektroműszerész, stb...

2011. jún. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki fázisceruzát használ készüljön fel arra, hogy ha netán azt jelzi, hogy nincs feszültség az adott ponton, még is lesz. A fázis ceruzát nagy ívben el kell felejteni. ÉN MÉG ÉLEK egy ilyen vacakkal történt hamis fázis keresés után. Hála kollégámnak. Azóta csak műszer vagy próbalámpa.

Kérdésre válaszolva: alapdolgokat jó ha megtanulsz, felügyelet mellett, pl. villasnyszerelő aki ért is a szakmájához, kipróbálsz, véleményét kikéred. De komplett ház vezetékezését még azért nem kellene bevállalni. Izzócsere, lámpa, konnektor, fogyasztó bekötés az igen. Esetleg kicsövezel, huzalozol egy egy fogyasztót. Azt minden gond nélkül megcsinálhatod. Persze fesz mentesített vezetékek mellett. Figyelj oda mit és miért kell úgy csinálni ahogy leírják és akkor nem lesz gond.

2011. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D.O.81 ***** válasza:

Az OBI-s könyvet felejtsd el. Tudom ajánlani neked az antikváriumokat, ott biztosan találsz olyan szakirodalmat, ami sokkal precízebben és hitelesebben leírja a szakmát.

De ez csak az elmélet.

A gyakorlat az, amivel ez a szakma igencsak elsajátítható.

Egy jó villanyszerelő ért a fém, fa, fal megmunkáláshoz is.


Üdv!

2011. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!