Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kicsi a lakásom és már nem...

Kicsi a lakásom és már nem fér el szekrény benne, viszont 3m körüli a belmagasság. Mit lehet barkácsolni?

Figyelt kérdés
Nem galériára gondolok, csak valami tárolóra. A galéria nagyon drága nekem és a lépcső része sem férne el. De olyan kéne amihez fel tudok mászni. Mondjuk olyannal mint a padlásokhoz szoktak lépcsőt rakni, amit le lehet húzni. Miből legyen? Ötleteket kérnék!
2011. jún. 20. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Napi használatra ilyen felmászós tároló nem jó. És amúgy nagyon drága is.

Gondold inkább végig a lakásod jelenlegi berendezését. Biztos, hogy meg lehet csinálni úgy, hogy jó legyen.

Egyébként én amit láttam és tetszik: ha csinálsz galériát és arra teszed az ágyat. Amellé akár felfúrhatsz a falra egy egész ruhásszekrényt, így olyan lesz a galéria, mint egy hálószoba.

Ha van külön hálód, akkor csinálj az ágy alá dobogót. Vagy add el és kinyithatós kanapén aludj.

Ahol láttam még galériát és szerintem szuper ötlet: a fürdőben. Ott bőven elfért még egy "szoba", bár ahhoz talán kevés a 3 m belmagasság.

A legokosabb szerintem az, ha 3 m magas szekrényt veszel. Nálunk csak 2.5 magas a szoba, de olyan szekrény van benne, hogy az alsó, 2 m magason rajta an egy felső, 50 centis szekrény. Így kitölti a plafonig a teret.

Viszont végiggondolva, a te belmagasságod csak fél méterrel több, ehhez felesleges feljárót csinálni, vegyél egy létrát. Én 165 magas vagyok és 4 fokosról elérem a plafont, 6 fokosról elérném a 3 m-es plafont is. De ha magasabb vagy, akkor nem is kell ennyi, a párom 185, ő a második fokról is felér a plafonig, szóval ha hasonló magas vagy, akkor 4 fokos létra is elég. Ezt összecsukod, beteszed egy ajtó mögé és kész.

Szerintem az lenne a legjobb, ha ami nem szükséges, azt eladnád, és vennél a helyére egy nagyobb szekrényt. Mekkora a lakásod?

2011. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát a legolcsóbb megoldás talán az, ha valami ilyesmit felszerelsz (vagy felszereltetsz) a falakra, a plafonhoz:


[link]


Hozzá veszel összehajtható, vagy görgős létrát.


De ha mindenképp zártat szeretnél, padlás félét, akkor szerintem egy kőműves, építész tud ebben segíteni, hogy hová lehet alátámasztás nélkül, stb.

2011. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bútor, szekrény már sok van a lakásban, csak sok a dolgunk, amit szeretnék megszüntetni, eltüntetni.Nem ruhák. A létra része végül is megoldható valahogy, csak igazán az a lényeg, hogy nem szeretném szétveretni a falat és sok pénzt kiadni, csak egy egyszerű tároló részt szeretnék a mennyezeti részre. Csak még nem láttam ilyet:)
2011. jún. 20. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csavarozz a falra szekrényt. Abszolút megoldható :)

Egyébként fenntartom azt, hogy a _sok_ bútor helyett szerezzetek be _jó_ bútorokat.

Mi most rendezzük át a lakást, és bizony ez azzal fog járni, hogy az összes feleslegessé vált bútor megy a vaterára, hogy legyen terünk, helyette viszont olyanok lesznek, amik nem foglalnak helyet, de sok minden elrejthető bennük. Például az előszobát 2 m magasan végig fogjuk szekrényezni, így az alacsony lesz, de kit érdekel? Sok minden be fog férni, a cipőnket meg így is le tudjuk venni.

Gondold át te is, hova tudnál felrakni valamit, ehhez látni kell a lakást és tudni kell, mit és mennyi midnent kell elraknod.

2011. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!