Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehet egy parketta...

Mander kérdése:

Mivel lehet egy parketta repedéseit betömíteni annak érdekében, hogy az alatta "lakó" rovarok ne tudjanak feljönni alóla?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
fel kell csiszolni és újralakkozni
2011. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És le is kell kezelni, mert azzal sokat nem nyersz, ha a lakk alatt szétrágja a szú.
2011. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A parketta jó állapotban van, szóval felcsiszolásra ebből és anyagi okból kifolyólag nem is gondoltam. Igazából a parketta alatt százlábúak és szerintem még csótányok is élnek sajnos, ezért lenne szükségem olyan anyagra, amivel betömíthetem a kijárataikat.
2011. jún. 30. 18:53
 4/13 A kérdező kommentje:
A rovarirtás sajnos nem elég!
2011. jún. 30. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak a lakkozás ami lezárja. elkezdheted glettelgetni a lukakat, de úgyis találnak újat.
2011. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
ha ahangya átrágja magát a betonon(márpedig átrágja, csak időbe telik neki, és el sem hizsed milyen kevésbe(mondjuk ne 60 centis betont képzelj el)akkor a csotány és egyéb szemét pikk pakk átmászik rajta.Kérdezz meg egy ezzel foglalkozó céget, mert olyan nincs, hogy nem lehet őket kiírtani.
2011. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 titak ***** válasza:
Először irtani, aztán tömíteni. Egyedül a tömítéssel nem fogod megoldani a problémát, csak ideiglenesen késleltetni.
2011. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!
2011. júl. 4. 11:19
 9/13 anonim válasza:
Én valamennyi eddigi válaszadónak igazat adok, jók a módszerek. De a rovarirtás minden esetben elengedhetetlen, szerintem ezt egy hónapban egyszer meg kellene ismételni. Vagyis én felszednék minden szőnyeget a padlóról, utána pedig befújkálnám domestosos vízzel: 1 rész Domestos, 1 rész víz. Ha ez megvan, a réseket betömködném az alábbi anyaggal: facsiszolásból eredő finom fűrészporba Henkel-faragasztót kevernék, majd spaklival belekaparnám a résekbe; ez a keverék egy órán belül megköt, a rések pedig el vannak tömítve. Persze ettől függetlenül a domestosos vízzel való bespriccelést havonta legalább egyszer megismételném.
2011. júl. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ja, igen, még valami: abban tévednek, hogy a hangyák a betonon is átrágják magukat. A betonon semmilyen rovar nem tudja magát átrágni, viszont az apró, emberi szemmel nem észlelhető réseken be tud jönni. Nos, ezért elengedhetetlen a havi egyszeri domestos-os fertőtlenítés.
2011. júl. 5. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!