Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül egy egyszerűbb...

Mennyibe kerül egy egyszerűbb varrógép, amivel ilyeneket tudok varrni? (kép)

Figyelt kérdés

+ Nehéz megtanulni a varrást? Kell hozzá tanfolyam, vagy kisebb kézügyességgel magam is rájövök?


Leginkább ilyeneket varrnék magamnak, plusz egyszerűbb nadrágokat, felsőket.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. júl. 25. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A varrógép árakról nem tudok neked mit mondani, 15-20000 körül már kapsz, de pontosabbat nem tudok. Viszont ezekhez a ruhákhoz nem elég a kisebb kézügyesség. Ehhez vagy tudni kell varrni, vagy jó nagy kézügyesség kell. Nem is a varrás a nagyobb gond, hanem a szabás, legalábbis nekem. Persze szabásminta alapján meg tudod csinálni, de ahhoz is rutin kell, hogy eligazodj rajta.

Azt javaslom vegyél egy könyvet és kezdj egyszerűbb dolgokkal, akkor a sikerélményből meríthetsz erőt. Magamból indulok ki, nem bántani akarlak, lehet hogy van itt olyan, aki a kisujjából kirázza a varrást semmi rutinnal, de én egyszerű ember vagyok :)

2011. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azért javaslok egy tanfolyamot/ iskolát.

Ilyeneket nem egyszerű megvarrni. Én varrónő vagyok, de elgondolkodnék rajta, h mit hogy merre csináljak. :)

2011. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az ilyen anyagokhoz kell interlock, de ha mégse, akkor valaki majd kijavít. Ezek drágák, használtan se kapsz 30-40 ezer alatt.

Ha viszont nem ragaszkodsz az elasztikus anyaghoz, akkor bármilyen géppel tudsz varrni, egy 5 ezres táskavarrógéppel is.


Tanfolyam nem feltétlen szükséges, de még egy jó oktatókönyvet érdemes beszerezni, olyat ami az alapoktól leírja, mit hogy kell csinálni. A különféle fogásokra ugyanis nem valószínű, hogy magadtól rájönnél, vagy ha igen, akkor is tovább tartana, mint elolvasni és kipróbálni.

2011. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Varrógépet már kapsz 10-15-ért is, de amivel a rugalmas anyagokat is könnyen/szépen tudod varrni, az 30-tól felfelé van.

Én bementem a körúton a varrógépcentrumba, elmondtam mire szeretném használni a gépet és mennyi pénzt szánok rá, és az eladónőci mutatott 3 gépet, felsorolva előnyöket-hátrányokat. Maximálisan elégedetten, varrógéppel a kezemben jöttem ki. Jó szakemberek, érdemes a tanácsaikat megfogadni :

[link]

2011. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még sose vartál ( varrt valaki ) nehogy ezzel kezdje! Még szabásminta után se.

Szerintem.

Én is varrtam már jó pár dolgot, és sok éve kezdtem..

Valami jó kis tankönyv azért kellene.

2012. nov. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nehogy elmenjen azért a kedved! Nadrág alja, függöny, kispárna huzat, ilyenekkel kell kezdeni. azután jöhetnek a nehezebbek. Mondjuk, szoknya, nadrág, én már varrtam magamnak rövid nadrágot, most ott tartok. Ahogy ügyesedsz, jöhetnek a nehezebb dolgok. A nyúlós anyagok meg utoljára. Azokat egy gép sem szereti. Azokhoz talán lock kell.
2015. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!