Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerülhet egy kb.15...

Mennyibe kerülhet egy kb.15 m2- es garázs építése, ha nem hagyományos, hanem könnyűszerkezetből ( osb lap, fémváz. ) épül?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, utána kéne számolni. De első elgondolásra szerintem pár százezerből egész kultúrált kivitelben el lehet készíteni, ha Te csinálod magadnak és csak az anyagért adsz pénzt.

Persze nyilván sok mindentől függ, mert csak garázsajtót vehetsz 30e-ért, meg 300e-ért is, vagy összetákolsz pár ezerért OSB-ből.

2011. aug. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Konkrét példa egy nagyobb garázs(6x6os,két autónak kivitelezve) vázszerkezetére.Ismétlem,ez csak a váz!

Kellett beton az alaphoz.Én pontalapot csináltam,ami azt jelenti,hogy csak a tartóoszlopok alja lett ki betonozva.

9 "lábon" áll az egész.Bal oldalt 3 középen 3(ezek a legmagasabbak) és jobb oldalt 3(a jobb és bal oldal egyforma magas) Az épület nyeregtetős lesz,ha egyszer kész lesz.

Beton kb. 1 köbméter kellett.Kellett a "lábak" alá 9 darab tartó vas(nem tudom,mi a neve,a lényeg,hogy a 10x10-es szál faanyag belefér,bele lehet fixen csavarozni,gyakorlatilag ezek a vasak jönnek ki a betonból és tartják a fa szerkezetet;ezeket kellett szintezni is.

Eddig olyan 90-100 ezerben van benne úgy,hogy csak maga a tartószerkezet van készen,tető nincs befedve,se az oldalak.

De úgy számoltuk,hogy ha készen lesz,akkor 250-300 ezerből jön ki(szakit nem fizetünk,mi csináltuk és csináljuk)


Anyagárak: faanyagot legolcsóbban 52 ezerért találtam/köbméter szépek is ennyiért.Cement 2800 forint mázsája,sódert nem tudom pontosan(2 köbméter sóderért és 6 mázsa cementért fizettem 30 ezret,házhoz szállítással) A tartóvasak,amik a betonba kellettek,hogy a "lábakat" hozzá csavarozzuk,azoknak 1200 volt darabja.Csavar elment vagy ezer darab már és mivel nem csapoltuk,így kellettek szögre hajtott lemezek is(olyan,amin már ki van fúrva a csavarok helye) na azoknak 2-300 darabja,de rengeteg kellett,az is volt vagy 15 ezer eddig.

És még nincs kész :-)

Ebből lehet,hogy tudsz már megközelítőleg számolni.

Az Osb lap meg olyan 3400 forint egy tábla 1 centis azt hiszem,de azt még nem vettünk,nincs rá keret..

(Csongrád megyéből írok,máshol lehet,hogy mások az árak)

2011. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36m2-t lebetonoztál 1m3 betonnal úgy hogy még 9 pontalapot is csináltál?! Nem kevés az? Az alapot leszámítva, az alig több mint 2,5cm-es aljzatbeton. Nem repedt meg akkora felületen?
2011. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért írtam így,hogy pontalap,mert csak ott van beton,a 9 "láb" alatt,kb 50-60 centi mélyen,a többi részen nincs beton.(tehát a garázs alja nincs kibetonozva,máshova is kellett a sóder és a cement,persze,hogy nem lett volna elég)

Bocsi,ha nem volt egyértelmű,nem volt szándékos;ha látna is az ember,teljesen egyértelmű lenne :-) így kicsit nehéz leírni,elmagyarázni.Azért köszi a kérdést,lehet,hogy a kérdezőnek se jött le egyértelműen.

2011. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!