Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Muszáj a fa ajtót megcsiszolni...

Muszáj a fa ajtót megcsiszolni festés elött? Ajtókat, ajtószárfákat festek tescos fehér zománcfestékkel.

Figyelt kérdés

A szárfák már megvannak ezeket csiszoltam is.

Viszont az ajtókon nagyonsok az esztergált, vésett felület úgyhogy elég sokat kéne rajta dolgozni ha csiszolni szeretném.

Arra gondoltam, hogy csak jól áttörölgetem lakkbenzinnel és fújom.

jelenleg kettő réteg festék van rajtuk egy halványzöld alul ez nagyon rajta van, minden tisztelet azoké akik ezt a festéket annó 1920.ba létre hozták" 1920 óta egyszer festették ez a fehér réteg ami most látszik ez sincs nagyon oda, csak néhol le van pattanva olyan helyen természetesen összecsiszolnám.


2011. aug. 14. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A vésett,faragott részeket ne csiszold azt hagyd úgy, csak az egybefüggő sima felületeket kell felcsiszolni ilyen esetben
2011. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A lakkbenzin segít, mert a zsíros, koszos felületről le fog majd pattogzani az új festék.
2011. aug. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Miért is?
2011. aug. 16. 04:52
 4/4 anonim válasza:
Az előző vagyok. Nem tudom ez a miért is nekem szól-e ? A jó festés (1920-as réteg) előfeltétele, hogy a festendő felület száraz, pormentes és zsírmentes legyen - ezt rendszerint feltüntetik a dobozon is. A vésett, faragott, cirádás felületeket nem lehet csiszolni, mert megváltoztatod a minták alakját, "lereszelsz" a magasságából stb. Ilyenkor át szokták az egészet dörzsölni egy bő-benzines ronggyal, utána egy nedvszívó másik ronggyal, aztán hagyják száradni. Ezután jön a festés, ami már jól odaköt és kitűnő alap lesz a második rétegnek.
2011. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!