Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vas felület, strapabíró festése?

Vas felület, strapabíró festése?

Figyelt kérdés

Vas felöletett szeretnék strapabíró festéssel, levédeni a rozsdától. Nem kell szépnek lennie a festésnek.

Elképzelem. Előkészítés ugyebár rozsdamarozás. Frankó csiszolás, semlegesítés. Bármely vas felületre kapható alapozó festék 2 esetleg 3 rétegben aztán valami zománccal átkenni.

Mit gondoltok jó lesz?


2011. aug. 15. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy Hammerite kevesebb rétegben.
2011. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha strapabíró kell, akkor porfestetni célszerű, az nem pattogzik le.
2011. aug. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Otthonilag gondoltam a festést elvégezni. Így vettem is egy doboz fényes fekete Hemmerite festéket.

De jobban belegondolva van is egy karosszérialakatos ismerősöm, annak biztos van kompresszora meg festékpisztolya is.

Gondolom az a porfestés nem?

Ezt a Hemmerite dobozos festék biztos feltudja vinni a felületre szórópisztollyal? Válaszokat előre is köszönöm.

2011. aug. 16. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Az nem porfestés ha kompresszorral ráfújod. Porfestéskor ráégetik a felületre azért lesz annyira tartós. Először megcsiszolod amennyire tudod a rozsdától, rozsdamarózod, alapozás 1 sorral elég és mehet rá a fedő réteg. Rust-oleum Alkyton festék! 3 ezer ft egy kilós dobozzal. Ez magáért beszél :D És tényleg rohadt tartós.
2011. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Zománccal 2x menj át rajta úgy tuti biztos és tartósabb lesz.
2011. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Itthoni elvégezhető módon fogom lefesteni szerintem. Amit írtál festéket ezt meg még megnézem egy másik festékboltban mert itt a közeliben mikor vettem a hemmeritot nem találkoztam ilyen nevű festékkel.
2011. aug. 18. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
De amire rávan írva hogy alapozó és zománc egy ben akkor természetesen nem kell alapozni csak 2x lekened. ;)
2011. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!