Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dugattyúcsapszeget kilehet...

Dugattyúcsapszeget kilehet fúrni kobaltfúróval?

Figyelt kérdés

Üdv! Egy Trabant 601es dugattyú csapszegének az palástját szeretném kifúrni egy 4es fúróval. Kérdésem hogy kobaltfúróval sikerülhet-e? Ha nem akkor mivel?

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. aug. 22. 14:16
 1/5 anonim válasza:
Kifúrhatod, de minek? Házi buher eltörik hamar. Fel akarod könnyíteni? Öntess inkább könnyebb dugattyút. Szerintem.
2011. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dugattyúcsapszegnek nincs palástja csak a dugattyúnak, ha könnyítés a cél akkor hidd el így csak elb*szod, amúgy maga a dugó alu öntvény minden fúrószár elboldogul vele, ha az történt, hogy beszorult a csapszeg a dugattyúba akkor a megoldás, hogy kipréselitek belőle egy satuval vagy kiütitek belőle aztán ha sérül a dugó akkor azt is cserélitek.
2011. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem nem. Nekem teljesen más célból kell kifúrni a csapszeget. Semmi könnyebbítés, valahova kell és ahhoz ki kell hogy fúrjam. És mivel hogy a csapszeg henger alakú igenis van palást felülete...Nekem így tanították géprajzból az iskolában.
2011. aug. 23. 06:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagyis magyarul keresztben akarod átfúrni a csapszeget. Be kell fogatni egy gépi satuba és állványos fúróval kell nekiállni, miután a fúrási ponton pontozóval megjelölted, ez a legprecízebb módja, fúrószárból meg elég ha szerszámboltban veszel egy jó minőségű szárat, az majd vinni fogja.
2011. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A pontozó még nyomát sem hagyta a csapszegbe :D pontozó hegye is elment :D fúróval kár is próbálkozni, esetleg ha az egész csapszeget kilágyítom akkor lehetséges. Azért köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 23. 12:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!