Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pasztell-pisztácia szobát...

Pasztell-pisztácia szobát szeretnék. Festéshez tippek egy szöszi lánynak?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy a lakásom hálószobáját egyedül festem ki.

Most fehér a fal, javítani nem kell, mert újépítésű a lakás.


Hogyan fogjak hozzá? Miket érdemes még a fetéken kívül beszereznem? Egy rétegben fedni fog vajon?


Mire érdemes figyelnem?


(takarófóiám, papírragasztóm van)


Előre is nagyon köszi.


2011. szept. 9. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A doluxnak van nagyon szép pisztácia-árnyalata.


A festék nagyon sűrű (szinte zselé), adni kell hozzá egy kis vizet, hogy lehessen vele dolgozni. A keveréshez érdemes egy fúrógépet szerezned, hozzá egy festékkeverővel (700 Ft a barkácsüzletekben). Kicsit hígítva inkább két rétegben fess.


Kell majd henger, lehúzórács, 50-60 mm-es ecset (1-2 db) a kávákhoz (ajtó-ablak bemélyedései), és a csövek mögötti részekre. Kell majd egy festékkaparó, hogy az ablakra cseppent festéket leszedd a végén. Jó ha van még 1-2 vödör (nem kell nagy), vagy kisebb edény, hogy szét tudd önteni a festéket.


A kiadósságot érdemes ráhagyással kezelni, mert egy tapasztalat mester lehet, hogy tud annyiból is szépen festeni, de neked úgyis több fog fogyni, míg minden szépen fedve lesz. A dolux pl. asszem 14 m2/litert ír, 12 körül azért számolhatsz vele. (de a két réteg miatt kétszer számold a festendő felületet)


A világítótesteket szedd le, ha kell, villanyszerelővel, vagy valami hozzáértő ismerőssel. (nem egy agysebészet, de azért nem mindegy, mit mivel kötsz össze). A visszaszerelésre ez különösen igaz.


Legyen egy kevés festéked a plafon színével is (ha az fehér marad pl.), hogy ha alámegy a festék a papírragasztónak (pl. a sarkoknál), akkor tudd javítani.


Létra van? Nem ilyen 3-4 fokos háztartás alulétra, hanem festőlétra? Még jobb, ha tudsz szerezni 4-be hajtható létrát, meg rá két deszkát, mert azzal csinálhatsz magadnak állványt, és kényelmesebben festheted a felső részt.


Hát, ennyi. Tulajdonképpen ha most kell mindent beszerezned (fúró, létra, vödrök, ecsetek, hengerek), szinte jobb, ha mestert bízol meg (igaz, az eszközök megmaradnak, ha tudod őket hova tenni, meg ha később valóban használod is azokat).

2011. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én hengerrel szoktam kifesteni a szobát újabban. Az olyan pasztelos lesz. A pisztácia színt ha ügyes vagy ki tudod keverni magad is. Egy festékboltba bemész és ha szerencséd van akkor lesz ilyen szín ha nincs szerencséd akkor zöldeskék és sárga színből ki tudod keverni. Arra ügyelj hogy ha bekevered a színt akkor rendesen legyen elkeverve.

A másik az hogy amikor kikevered a színt akkor mikor a falon kiszárad 2-3 árnyalattal világosabb lesz.

Maga a festés nem nagy dolog csak az előkészület hogy letakarsz leragasztasz mindent amit nem akarsz hogy olyan legyen. Meg nem szabad kapkodni mint az őrült mert frecseg mindenfelé a festés. Csak ésszel megfonoltan és ha lehet ne össze vissza hanem elkezded valahol és szép sorba mész vele faltól falig. Ha elfáradtál akkor ne hagyd abba ott ahol éred hanem legalább falanként álj meg ha meg kell állnod ,mert különben sötétebb csíkok maradhatnak a festésben. Fentről kezd lefelé mert lefelé akar folyni a festék is .. Nagyából ennyi. Sok sikert.

2011. szept. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Letudnám írni szakszerűen, pontos technológiai sorrendet meg hogy mi mit takar de inkább keress valakit aki megcsinálná mert ha te csinálod és elrontod akkor az ablakon kidobott pénz.
2011. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért a szobafestés nem épp agysebészet, olyan nagyon elrontani nem lehet...
2011. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolod te, mint átlagember és nem szobafestő.
2011. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat, igazán hasznosak voltak.


Hétvégén végeztem az első réteggel, már így is eléggé szépen fedett, de a tartósság miatt felviszek mégegy réteget.

Dulux (5l) fetéket vettem (Lime mousse), nagyon jól passzol a sötétbarna beépített szekrényemhez. Kicsi a szoba, összesen 20 nm a zöldre festendő felület, úgyhogy még maradt bőven festék a második réteghez.


Köszi mégegyszer mindenkinek :)

2011. szept. 12. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, neked mint szobafestőnek lehet, hogy olyan, mint nekem az agysebészet... :)


Na jó, csak ugratlak, nem gondolom komolyan. Nekem is csak addig tűnt könnyű melónak kenni a falat, míg neki nem álltam a sajátomnak. Másfelől viszont ezekkel az anyagokkal, problémamentes felületen egy átlagember is értékelhető munkát tud végezni.

2011. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:D Nem haragudtam meg ;)


Kenni bárki tud...kérdés, hogy mikor fog lepattogni és tönkremenni. Ez a nem mindegy egy szakember és egy otthoni munka közt :)

2011. szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!