Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Süllyed a vályogházunk főfala....

Süllyed a vályogházunk főfala. Halottunk az injektálás nevezetű folyamatról ami sokak szerint eredményesebb mint a beton ház alá öntése. Átlagosan mennyibe kerülhet ez a megoldás?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 13:41
 1/7 anonim válasza:
Nos.. erre én is kíváncsi vagyok... Iskolai tanulmányaim alapján cementtejet, bentonitos zagyot, vagy egyéb vegyi anyagot használnak a talaj szilárdítására...
2011. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Az Aquapol nevű cég forgalmaz egy olyan készüléket, amit csak fel kell tenni a plafonra, és a föld mágneses erejét kihasználva megakadályozza a további penészedést, vizesedést. Templomokban láttam először ilyeneket, meg régebbi épületekben. Mint műszaki ember, érdekelt a téma, és azt tudtam meg hogy egy 100 négyzetméter nagyságú házra elég egy darab, ez 420 ezer forint jelenleg. A google - ba ha beütöd biztos találsz róla több információt. Természetesen nagyobb épületekre több kell. Az elmondások szerint rendkívül hatékony eljárás, a legjobb hogy nem kell elvágni a falat. Mondjuk az injektáláskor sem, de ezt jobbnak tartják.
2011. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, jól hangzik ez a szerkezet is, de nekünk most elsősorban fel kellene tölteni a ház alatti területet, utána pedig jöhet ismét a prevenció!:)

Nagyon várom olyanok írását is, akiknek ezzel a technológiával már fel lett töltve a háza, mik a tapasztalatok?:)

Köszönöm.

2011. szept. 18. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vályog, hanem téglaháznál végeztek az utcánkban egy hasonló jellegű munkát, igaz nem ezzel a technikával, hanem a kicövekeléssel.


Annak az a lényege, hogy az alap mellé gyakorlatilag egy segédalapot készítenek, attól kb. méternyi távolságra, hagyományos betonból és vasalással. Amikor megszilárdult I gerendákkal megtartják az eredeti alapot, a hintához, emelőhöz tudnám hasonlítani a módszert, melynek egyik felét rögzítik.


Bár ez hagyományos technika a nagyobb földmunkavégzés és az anyag ára gondolom jobban megdobja, de azóta nem is volt semmi gondjuk vele.

2011. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, erről nem is hallottam ebben a formában! De el tudom képzelni, és biztosan stabil alapot ad.:)
2011. szept. 20. 13:09
 6/7 anonim válasza:
Tudom, kicsit későn írok, de ha nincs ereszcsatorna és amennyiben van, de nincs kellő távolságra elvezetve a víz a lefolyóknál, akkor ne beszéljünk még alap megerősítésről.
2012. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Injektálással kapcsolatban a házsüllyedésre kb 150-190 eFt-t számolnak fel méterenként.Plusz ÁFA. Még nem rendeltem meg engem is érdekelni, hogy a beinjektált anyag nem jön-e fel a szobákban. Nincs aljzatbeton.
2020. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!