Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Foltvarró (patchwork) techniká...

Foltvarró (patchwork) technikával készülő takaró huzat (! ) hoz szükségem van flízre vagy egyéb tömésre?

Figyelt kérdés

Olvasgattam ezzel a témával kapcsolatos oldalakat, de szinte mindenhol csak rendes takarót varrnak, takaró huzatot sehol. A rendes takaróhoz írják a flízt vagy valami fehér szivacsos anyagot amit a folt teknikával összevarrt négyzetek mögé varrnak. A kérdésem, hogy ha én csak huzatot szeretnék, akkor is kell ilyen szivacsos anyag? Vagy elég ha csak össze varrom a négyzeteket?


Még egy bónusz kérdésem lenne: életemben nem csináltam még ilyet, a kockák találkozásánál a széleket hogyan kell össze varrni? kifordítva a hátulján, megfogom a két szélét a két kockának és azt összevarrom vagy van erre egy külön teknika?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 18. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Takaró alá nem kell semmit tenni. Először varrd össze hosszában az összes kockát. Vasald szét a varrásokat. Majd az így megvarrt csíkokat is varrdd össze. Vigyázva arra,hogy a kockák sarkai pontosan passzoljanak.
2011. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Takaró alá nem kell semmit tenni. Először varrd össze hosszában az összes kockát. Vasald szét a varrásokat. Majd az így megvarrt csíkokat is varrdd össze. Vigyázva arra,hogy a kockák sarkai pontosan passzoljanak.


Én nem takarót, hanem takaró huzatot csinálok:) De ha erre gondoltál akkor oké, csak azt hittem, hogy ha nem teszek alá semmit akkor szétesnek majd a kockák. Kérlek azért jelezz vissza, hogy a huzatra gondoltál-e:D Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos volt, mert a neten se találtam semmit a kérdésemmel kapcsolatban..

2011. szept. 18. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, én varrtam így már paplan- és párna huzatot is, közbélés nélkül, de béléssel: sima lepedővászonnal béleltem, így sokkal tartósabb, nem fog a rojtolódás miatt 3 mosás után szétesni, mert ugye nincs eltisztázva...
2011. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, én varrtam így már paplan- és párna huzatot is, közbélés nélkül, de béléssel: sima lepedővászonnal béleltem, így sokkal tartósabb, nem fog a rojtolódás miatt 3 mosás után szétesni, mert ugye nincs eltisztázva...



Szia!Kipróbáltad már úgy, hogy a lepedőt hozzávarrtad a patchworkös huzathoz? Hogyan varrtad hozzá? Tényleg szét esik 1-2 mosás után? Mert ha így van lehet nem is érdemes ilyet csinálnom huzatnak:/

2011. szept. 21. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

A kispárnahuzatot nem varrogattam máshol, csak a varrásoknál, a nagyobb dolgokat kb 20-30 centinként tűztem le, ahogy a kockák éppen kijöttek, "stitch in the ditch" technikával, azaz a varrásban kell varrni:

http://www.youtube.com/watch?v=2OLwTqY4EZQ

http://www.youtube.com/watch?v=NgVI4p2hka8

Lehet ehhez spéci talpat kapni, ami végigvezet a varrás vonalán, de simával is megy (első video sima talppal, második spéci talppal...)

Azért javaslom, hogy a hátára mindenképp varrj valami vékony vásznat (én lepedőt varrtam), mert azért az ágyneműhuzatot elég gyakran mossa az ember, és ha nincs eltisztázva (márpedig patchwork általában nincs, mivel úgy durung lenne) az igazán jól használható, könnyen szabható anyagok kifeslenek. Egy díszpárna huzatnál ilyen problémád nem lenne, azt néha-néha kézzel kimoshatod, nem potyogna szét...

És feltétlenül avasd be az anyagokat még szabás előtt, nehogy az első mosáskor menjen össze - ráadásul nem egyformán...

2011. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!