Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik-e olyan magasnyomású...

Létezik-e olyan magasnyomású mosó, amelyet nem kell a vízcsapról üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok.hogy van egy esővíz tartályom a földben és onnan mosnám a kocsit a mosóval.Van-e olyan magasnyomású mosó,amely fel is szívja a vizet és ki is nyomja,vagy csak csak vegyek egyszerű vízpumpát?
2011. okt. 4. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Gyakorlatilag mindegyik alkalmas arra, hogy akár medencéből is felvegye a vizet! Csak, gondosan le kell légteleníteni a szívó oldalt! És szűrőt elé mindenképp!
2011. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vanni van, de bőven nem mindegyik, ugyanis a magasnyomású nem szív, pont ezért van a slag ami nyomja neki
2011. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Bosh gyárt ilyet.
2011. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem lehet olcsó a Bosch
2011. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem régebben volt egy ilyen német Speck márkájú magas nyomású szivattyúm. Nem gyári mosó volt, csak a szivattyú volt gyári. Ezt felszerelten egy zártszelvényból hegesztett vázra és egy villanymotorral ékszíjon keresztül hajtottam.

Vizeshordóból is nagyszerűen dolgozott.

A most kapható gyári mosók közül nem tudom melyik alkalmas erre.

És mi van ha veszel egy szivattyút, akár a vaterán pár ezer forintért ami felszívja a vizet és egyszerűen arra kötöd rá utána a szokványos mosót?

2011. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Obi-ban vásárolt egyszerű ilyenem van: [link]

Ez 2 éve 20ezer volt.

A nagy cseresznyefánk az idén nagyon levéltetves volt,kevertem a locsolóba actara-t(permetszer)és egy 2m-s slagon keresztül símán felszívja...és kinyomja a permetszert. Szerintem a 8-10 ezres is tudja.

2011. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja! És nem kell légteleníteni,felveszi a folyadékot...de jobb,ha nem szárazon megy,amíg felér odáig a víz(3 kis dugattyúval működtetett membrán-szelep van bennük)
2011. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy elsőnek írtam, felveszi a vizet, de szárazon nem szabad járatni! Mindegyik alkalmas arra, igaz hogy nyomattyú, nem szivattyú! De , minden szivattyúnak mondott kütyű műszaki szempontból nyomattyú! A folyadékot a "szivattyúba" a levegő nyomása nyomja! A "szivattyú" csak vákumot idéz elő a belselyében, ha jól le van légtelenítve! A kinyomott, kiszorított folyadék helyébe a légköri atm. nyomja a pl. vizet! Ezért nem lehet 8-9 m-nél mélyebbről "szivattyúzni", mert 10m vízoszlop nyomása ugye 1 atm.
2011. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!