Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor szerelésben segítség!...

Radiátor szerelésben segítség! Úgy néz ki, kicsi a radiátorunk az egyik helységben. Lehetséges valahogy utána kötni egy másikat?

Figyelt kérdés
Nem akarok butának tűnni, csak arra gondoltam, hogy már ne vesszen kárba az 1 évvel ezelőtt vásárolt radiátorunk.És ahelyett hogy lecserélnénk egy nagyobbra, arra gondoltam, vennénk még egyet és valahogy utána szerelnénk. Csak azt nem tudom, mi ennek a módja, hogyan kivitelezhető, vagy egyáltalán kivitelezhető-e.
2011. okt. 8. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb ha nagyobbra cseréled, mégis hogy akarod a meglévőhöz csatlakoztatni szerintem nem lehet
2011. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem a legjobban fogalmaztam. Szóval minden helységünk külön ágon van, egy osztóról.A padozatban mennek a csövek, és a falon vannak a kiállások.De most nem is ez a lényeg. Arra gondoltam, talán a bejövő ágat a falból kiállásnál egy elágazóval kétfelé elvinném, egyik az eredeti radiátorba, és a másik a másikba. Így 2 radiátor lenne a szobában.
2011. okt. 8. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Tedd azt.
2011. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad úgy tökéletesen jól meg valósítható a dolog.

Két darab T-é idom beiktatásával leágaztatod és kicsövezed a másik radiátort. Még mielőtt megkérdeznéd igen ki bírja fűteni a két radiátort is a cső.

2011. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Kevés lett a kisszobába az 1000-s/kétsoros,600magas/radiátor.

A miénk 5rétegű/uni/16mm/csővel van szerelve,ami"kulcsos szerelésű"tehát nem a presselt.

Számolgattam jobbta~~balra,és arra jutottam,hogy:

-meghírdettem a 9!hónapos radiátorom.

-szinte pár nap alatt elkelt-2300ft-ot buktam rajta.

-Vettem egy 1600-ast...az már elég.


Minél több csatlakozás,annál több a meghibásodási lehetőség. Én ezért döntöttem így,az uni csövek végéből csak 1,5~1,5 cm-t kellett levágni,kellett két új csatlakozó,ehhez nem kellett szakit hívni.


A tietek mivel(cső) és hogyan van szerelve? Ha esetleg presszelt uni,vagy réz,akkor azt otthonilag nem,csak szakival birod cserélni...vagy osztani.

2011. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!