Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bosch kazánt szeretnék összekö...

Bosch kazánt szeretnék összekötni simens termosztáttal / eddig 3 bizti lett oda/. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

A probléma nem típus függő.Ha új a kazánod akkor a termosztátnak csak 1 rövidzárat(kontaktot) kell adni, ha régebbi a típus esetleg a kábelezés(a falban ami a kettőt összeköti)akkor lehet, hogy te 1 fázist próbálsz rákapcsoltatni.Ha kiégeted a panelt lehet hogy drágább lesz mintha szakembert hívtál volna.

Villszer.

2011. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A kazán teljesen új, most raktam fel.

A termosztát max 1,5 éves programozható...

A régi vaillantott /kb 20 éves volt/ csak két kábellel kötöttem össze a termosztáttal és tökéletesen ment, de itt ez nem jött be.

Ja és a kazán jól bírja, ha kicserélem a biztit ugyan úgy indul mint előtte, de a termosztát nem állítja le!

2011. okt. 17. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kazán és cirkó paneljén gyárilag a termosztát bekötési pontjai rövidre vannak zárva.

Mint az alábbi rajzon (csak példa, mert ez Vaillant):

[link]


Ahová a rövidzár van bekötve (ki kell venni), oda kell a termosztáttól egy feszültség mentes kontaktus!

2011. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos jó helyre kötötted be a termosztátot? Nem az e-bus vagy valami másnak a helyére?

Nekem Siemens programozható öntanulós termosztátom van, Wolf kazánnal és tökéletesen működik.

2011. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Értékelem a segítségeteket, de sajnos a szak zsargont nem értem.

Az e-bus! róla fogalmam nincs micsoda, de szinte bármit rá lehet kötni, ez itt a baj!

Igen, nekem is van két - két kimenet egy - egy tűzőkapoccsal rövidre zárva, az egyik helyére kötöttem be.

A kazán indult, de nem állt le a kívánt hőmérséklet elérése után sem.

Ekkor kezdtem totózni, de még nincs megoldás.

2011. okt. 18. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:

A leírásában nincs benne, hova kell kötni a termosztátot? Az enyémnek egyértelműen le van rajzolva, hogy melyik pont a sorkapcson mire való.


(Az e-busz az egy fajta két irányú kommunikációs port. Kis feszültségen, azt hiszem 5V-on működik. Olyan távszabályozót lehet rákötni, ami nem csak termosztátként funkcionál, hanem kiírja a kazánnak mindenféle paraméterét (mivel van a kazántól is információáramlás az e-buszos vezérlő felé, nem csak fordított irányú, mint egy egyszerű termosztátnál), amit erről állítani is lehet.)

2011. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

B+ a rövidzárat ("tűzőkapocs") vedd ki melőtt bekötöd a termosztátot!

:D

2011. okt. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Leírás

Kazán: Ns/3,Ls/1,Lt/8,Ns/2,Ls/1,Lr/4

Term:q11,q12,q14

Most akkor melyiket mivel???


Ha mindkét kapcsot kiveszem = nem indül

Ha csak az egyiket, a másik helyére kötöm a term ( ls/1,Lr/4)= nem áll le.


Most fogtam egy egyszerű kapcsolót és bekötöttem a term helyére= tökéletesen működik!

Ha lekapcsolom sorba leállítja a rendszereket és megáll. ha felkapcsolom, akkor sorban beindít mindent.

De sajnos nem mindig vagyok itthon - ébren, hogy kapcsolgassam.

Ha jól értem a helyzetet a term nem kapcsol és ez a probléma, pedig a kijelzőn mindent úgy mutat mintha csinálná.

2011. okt. 19. 16:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor a termosztáton a vezetékeket biztos jó helyre kötötted? Nekem REV 24 van, azon ha jól emlékszem van öt kimenet. Bár talán még rá is van rajzolva a termosztát hátuljára mit hova kell.

Más ötletem nincs.

Amúgy beüzemeléskor hogyhogy nem kötötték be a termót? Legalább had dolgozzanak meg 5-10 percet azért a halom pénzért, amit a garanciapapír lepecsételéséért felmarkolnak.

2011. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki segítségét, a term a hunyó!

Hozzáértőnél van, véleménye szerint vagy beragadt, vagy összeéget egy mikrókapcsoló.

Remélem így van és olcsón megcsinálja.

Ja és nem voltam hajlandó 70 000ft!!!! kiadni a beüzemelésre inkább megcsináltam én / a term kívül minden tökéletes!/.

2011. okt. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!