Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha én nyers fát szeretnék...

Ha én nyers fát szeretnék vágni ahhoz mi a célszerűbb?

Figyelt kérdés
Mit lenne célszerűbb vennem ha rönkfából gerendákat és deszkákat szeretnék vágni? 25x25 cm-nél nem tervezek nagyobb gerendákat igazán vagdosni. Persze nem ipari szinten csak magamnak és barátaimnak. Szalagfűrész vagy körfűrészbe gondolkodom. De nem tudom melyiknek mik a buktatói előnyei hátrányai meg ilyenek. Mire kell ügyelnem ha veszek egy gépet? A gépekkel jól kijövök de ezekhez a gépekhez még nem volt túl sok közöm idáig.
2011. nov. 9. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobban jössz ki, ha egy profinál levágatod...
2011. nov. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dirtboy ***** válasza:
jól írja az első,de a gépek közül a szalagfűrészt ajánlom.
2011. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kösz.
2011. nov. 9. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:

A szalag fűrész biztonságosabb ,nyersfát nagyon könyen viszia fűrész.Ha esetleg szögvasból csinálsz hozzá egy vezető kocsit,nagyon megkönyíti a munkádat.

Nem ártha van egyengető gyaluis hozzá,attol függ mijen pontos munkát kel végezni.

A szalag fűrészhez kel egy forrasztó is ha elszakad és köszörű az élezéshez,ha nincs a közelben asztalos műhely .akkor érdemes berszerezni.

A körfűrész is jó de nagyon figyelni kell a fa vezetésénél,viszont szebben vág mint a szalag,de sokkal hangosabb.legalább egy 3kw motor kell rá hogy bírja az iramot.nekünk a szalagon 5,5 kw motor van ez bírja rendesen,egy fél erdőt biztos felvágott már,kb40 éves,és házilag készűlt.Kilehet fogni jó szalag fűrészeket,apróhírdetédsekben.

Bocsi a helyes írásért,és BUÉK.

2011. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!