Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nálunk a horganyzott ereszcsat...

Gabor.galilei kérdése:

Nálunk a horganyzott ereszcsatorna vízszintes része sok darabból áll. Több helyen az illesztések között rés keletkezett és folyik. Hogyan lehetne forrasztás nélkül, lezárni a réseket? Olyan anyaggal ami bírja a hőtágulást, UV-t, hideget, meleget.

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
sziloplast vagy sikaflex
2011. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mint az első. Csak arra ügyelj, hogy kültéri szilót kérj!
2011. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már vele, egy év alatt elvált és ismét folyt.

Próbáltam már bitugéllel is feltölteni, fél év után kirepedezett és megint folyt.

Láttam valahol egy olyan megoldást, ami úgy nézett ki mint egy 3-5mm vastag bitumenes lemez, kb 10cm széles volt, legfelül vastagabb aluminium fólia volt rá kasírozva. Gondolom az alsó fele rá lett olvasztva a bádogra. De nem tudom minek hívják és hol lehet kapni.

2011. nov. 14. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért vált el mert túl nagy a rés amit bekell tömíteni.

A kritikus részeknél zárt fejű popszegeccsel rögzítsd és jó minőségi szilóval tömítsd. A poszegeccsel csökkented a tömítendő vastagságot és csökkented az illesztésnél a csatorna mozgását. Ezek mind jótékonyan hatnak a tömítőanyag élettartamára.

2011. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!