Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag ajtó:hagyományos...

Műanyag ajtó:hagyományos módon nem nyitható ill. csukható?

Figyelt kérdés
Müanyag külső bejárati ajtót került beépítésre a minap, sajnos csak a szaki távozása után vettem észre, hogy az csak a kilincs felfelé történő mozgatásával zárható, a hagyományos becsukás, majd nyitáskor a kilincs le üzemmód nem működik,a zárnyelv nem reteszeli az ajtót, bár próbáltam állítani rajta, hiába. Mind ilyen?
2011. nov. 17. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind nyugodj meg, nem hibás!
2011. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mind ilyen. Normál esetben ha hagyományosan csukod be, akkor csak a zárnyelv záródik, felfelé mozgatni pedig csak akkor kell, ha azt akarod, hogy az összes (5-8-16, attól függ, milyet vettél) ponton zárjon, illetve ha kulcsra akarod zárni, azt csak így lehet.

Ha nálad a zárnyelv egyáltalán nem működik, az hiba, hívd fel miatta a szakit.

2011. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja. Bár nálunk fa ajtó van 5 pontos zárral. De felfelé csak akkor kell húzni a kilincset, ha kulcsra is akarod zárni az ajtót. Ha csak simán be akarod csukni, ki akarod nyitni, de nem akarod kulcsrazárni, akkor hagyományosan lefelé kell nyomni a kilincset.
2011. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért írtam: mind ilyen, mert valóban kulcsra záráskor úgy műkszik,de csak ki-be járáskor, természetesen normál lefele kell nyomni!
2011. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!