Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol vehetek fára alkalmas...

Hol vehetek fára alkalmas földfestéket?

Figyelt kérdés
Egy régi parasztbútort szeretnék vele átfesteni, és ezzel lenne autentikus.
2011. nov. 20. 13:23
 1/3 joci23 válasza:
Én úgy tudom, a földfesték agyagra lett kitalálva. Legalábbis én arra ismerem. Mivel a festék maga is folyósított színezett agyagból készül.
2011. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, és ez biztos, hogy régen a felmenőim földfestékkel festették a bútorokat és a házak homlokzatát is, amit maguk állítottak elő természetes anyagokból. Ez a bútor is földfestékkel volt korábban festve, csak már kopott és fel szeretném újítani.
2011. nov. 21. 10:54
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom aktuális-e még, de akit érdekel: ha parasztbútort szeretnél festeni tökéletes a földfesték. Faragasztóval szokás keverni, és vízzel hígítani. Élénk színekhez kis színezőfesték még adható hozzá. 15.ker-ben Hubay Jenő tér mögött van egy építőanyagos, ahol én már vettem. Sajnos elég nagy kiszerelésben lehet csak kapni, mintázáshoz, de még alapozáshoz is elég kevésre van szükség.

Festés után olajozást javaslok, hogy időtálló legyen, és ne kopjon a felület, persze ettől sokkal mélyebbek lesznek a színek.

2013. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!