Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen saját készítésű játékot...

Milyen saját készítésű játékot lehetne csinálni egy újszülött kisbabának? Amit nem baj, hogyha a szájába vesz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

szerintem fabrikálni barkácsolni semmilyet.

felsértené a száját.

inkább vegyél neki vmi puhát..

ilyenkor még

legfeljebb az ujját szopja vagy anya cicijét :)


ráérsz még azzal a saját készítésű játékkal.


1,5 éves kislány anyukája

2011. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg fellógatható forgó, de igazából én inkább vennék valamit ilyen picinek. Vagy egy szép kis előkét hímezni, monogrammal vagy valami szöveggel.
2011. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bár nekem nincs gyermekem, nővérem várandós, így arra gondoltam, hogyha megszületik, akkor ajándékként saját kezűleg készítenék neki valamit. Igaz, hogy a barkácsolás kategóriába tettem fel a kérdést, de a saját készítésűre gondolok ezalatt. Tény, ezt kifelejtettem részletezni. Akár varrni valamit vagy ilyesmit.
2011. nov. 24. 16:22
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Saját készítésű (fejlesztő) játék, ha nem is a szájába: pl. A/3-as méretű fehér kartonra ragassz fel metálpiros és metálarany színű 20-25 cm átmérőjű körlapot.

Hurkapálcika végére ugyanilyen metálszínű színes papírcsíkokat ragassz fel. Néhány hetes csecsemővel már játszani lehet ezekkel, megfigyelve, hogy 30-40 cm-es távolságban követi-e a szemével a mozgását.

2011. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! :)
2011. nov. 24. 17:06
 6/10 anonim válasza:

ha tudsz varrni, kiságy fölé lógatható játékot is csinálhatsz, amit úgyis csak nézegetnek a babák. pl. ilyesmit, csak kézzel készítve: [link]

Vagy textilkönyvet is varrhatsz, ami mindössze 3-4 oldalas, színes formák vannak benne, és egy-egy lapba tehetsz mondjuk zörgős celofánt, azt szeretik morzsolgatni az egészen pici babák, vagy egy kicsi pihe-puha horgolt takaró is jó lehet.

2011. nov. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor az öcsémék várták a kislányukat, én varrtam egy foltvarrásos technikával kb.1×1 méteres játszószőnyeget (3 réteg: foltmozaik, egyszínű hátoldal és köztük vatelin, ferde pánttal körbeszegve). Varrtam rá 3-4 zsebet, amikbe rövid kis kalapgumival rögzítve kisebb csörgőket tettem. Ezeket ki tudta venni a zsebből, de amikor elengedte, a gumi visszahúzta. Nagyon örültek neki a szülők is. Elejében csak heverészett rajta, aztán felfedezte a foltok színeit, később a csörgőket is. Sokáig használta, nagyon szerette.
2011. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, nagyon jók! :)
2011. nov. 25. 10:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Varrhatsz rongybabát. Jó puhát, alvásra.
2011. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. nov. 27. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!