Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vizes falú házat lehet házilag...

Vizes falú házat lehet házilag utólagosan szigetelni? Van erre valami anyag?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
persze, viszont a szigetelés után jópár hónapig még ereszteni fog a vizes fal, rengeteg idő míg kiszárad.
2011. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden megoldható, ha van elég pénzed.
2011. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Merről vizesedik?


Tipikusan alulról szokott vizesedni a rosszul szigetelt (vagy nem szigetelt) lábazaton keresztül. Ilyenkor is lehet utólagos szigetelést csinálni: acéllemezeket "tolnak be" oldalról a falba közvetlenül a lábazatnál egy speciális géppel. Eléggé drága eljárás, de sokkal olcsóbb mint egy új házat építeni.


Ha a tetőnél vizesedik, vagy beton toldásnál, akkor Bonobit is jó lehet.


Szárító vakolatot szoktak használni néhány esetben.

2011. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az acéllemezt nem tudom házilag besajtolni.

A kérdés arra vonatkozik, hogy mi a neve, milyen anyag, stb. AZ olyan válaszokkal, hogy "minden megoldható", nem sokra megyek :D

2011. dec. 8. 11:09
 5/11 komasa ***** válasza:

A fal vizesedésének megfelelő módú utólagos vízszigetelést lehet alkalmazni. Szakértő cég tudja megmondani, hogy milyen szigetelési forma a megfelelő neked (injektálás, acéllemezes, falátvágásos, esetleg kémiai)

[link]

Ezen az oldalon találsz bővebb felvilágosítást az alkalmazható techonlógiákról.


Ezek talajvíz elleni szigetelési módszerek, amelyeknél a rosszul, vagy egyáltalán (régi házaknál gyakori) nem szigetelt lábazat esetén fordulnak elő.

2011. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az acéllemezes megoldás sem drága, múltkor néztem, valami 3 ezer volt méterenként. De nem mindenhol lehet alkalmazni. Viszont célszerű szakemberre bízni, mert az sokkal drágább, ha magadra döntöd a házat.


Mondjuk mi anno bitumenes lapokkal házilag szigeteltünk, fal átvág, lap betesz, visszafalaz. De ehhez kellett jónéhány éves építőipari tapasztalat, anélkül biztosan mi is szakit hívtunk volna. Neked csakis szaki jöhet szóba (ha ennyire nem vagy képben, akkor tuti nincs tapasztalatod, így viszont kockázatos falat bontani)

2011. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az acéllemez szóba sem jöhet. Mint írtam, házilag szeretnénk megoldani. Azt hogy ütöm be házilag, he???

Injektálás? Furatbetöltéses, vagy kémiai, amihez nem kell gép? Azért lyukakat csak tudunk fúrni.

2011. dec. 8. 12:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is megoldottam házilag.

Minél lejjebb, ki kell szedni egy sor téglát, és kátránypapírt betenni és visszafalazni, kiékelgetve.

De mindig csak kb. 50 cm-enként szabad kibontani, hogy meg ne repedjen.

Ezzel VÉGLEGESEN és OLCSÓN megoldható a dolog!!!

2011. dec. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kátránypapír? Az kirohad pár év alatt és kezdhetem elölről. Nem PVC vagy modifikált bitumenes lemez? :D


A Dryzone-ról van valakinek tapasztalata?

2011. dec. 9. 11:49
 10/11 anonim ***** válasza:

A "kátránypapír kirohad"??

Majd 40 év múlva!!!

Kár volt neked megírnom az eljárást!

Azt hittem, hogy hálás leszel érte, ehelyett meg ...

Na mindegy.

2011. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!