Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit kell nézni egy akkus...

Mit kell nézni egy akkus fúró/csavarbehajtó adataim milyet érdemes venni? Én Makitára gondoltam.

Figyelt kérdés
Lényegében itthoni használatra kellene nem ipari használatra.
2011. dec. 9. 14:24
 1/5 anonim válasza:
79%
A Makita az eleg jo es mivel otthoni hasznalatrol van szo nem kell varialni.
2011. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet,litiumos(Li-ion) akkust vegyél. Sokkal tartósabb ez az akku fajta,mint a Ni-cd,vagy Ni-Mn akkuval szereltek,(igaz drágább is) csak jóval hosszabb életű.
2011. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor csak ez az egy dolog fontos? Pl. mindegy hogy hány voltos?
2011. dec. 9. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is számít,minél magasabb a Volt annál erősebb a gép,egy 12V gép bőven elegendő,még az iparosoknak is.

Az áram (mennyiségi) kapacitást pedig az amperóra(Ah) jelzi,1.3Ah körül van min. egy jófajta gépnél,és ez minél magasabb értékannál drágább a gép(pl Hilti 2Ah 14.4V gép..ne feledjük 100Eft)

Egy neves gyártó mint a Makita igen jó minőségű akkuval látja el a gépeit így sz@rt biztos nem kapsz,ami pl az 7Eft os 18V gagyi barkácsgépekre jellemző.


Ezen kívül jó ha van egy átkapcsoló a fordulatszámra,így pl van 0-400 ig lassabb de nagy nyomatékkal,illetve 0-1300,gyors de kisebb nyomaték,így több dologra is alkalmas,illetve még ha ütvefúrás is van benne akkor könnyű falazatot is tudsz vele fúrni.

Itt csak a pénztárcád szab határt.

2 ik voltam,nézz itt szét ,Katt:

[link]

2011. dec. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben köszi szépen
2011. dec. 10. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!