Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor csövét szokták-e...

Radiátor csövét szokták-e azzal a festékkel lefesteni, amivel a falat? Falfestékkel!

Figyelt kérdés
Radiátor csövét szokták-e azzal a festékkel lefesteni, amivel a falat? falfestékkel!
2011. dec. 10. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Zománcfestéket kell venni rá.
2011. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Lehet kapni hőálló festéket, direkt radiátorra. Nem nagy összeg.
2011. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gomzoli ***** válasza:
Nálunk ugyanazzal a falfestékkel kentem le a csöveket, mint a falat, diszperzittel, a csöveken eredetileg zománcfesték volt. Simán befedte a diszperzit, és azóta is (kb. 6 éve) kifogástalan állapotban vannak. Tehát semmi akadálya. A cső max 70 fokosra melegszik, miért NE bírná ki a diszperzit ezt a hőt?
2011. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sima zománcfesték is kibírja, csak azt jobban lehet tisztítani egy nedves ronggyal mint a falfestékest.
2011. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor, hogy pontosak legyünk a boltban radiátorzománc néven lehet kapni.
2011. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne hülyéskedjetek! Ha lefesthető a falfestékkel, minek kéne szórakozni egyéb festékekkel. Ragasztani, befedni se kell a festés miatt a csövet. Csak azért, hogy letisztítható legyen?
2011. dec. 10. 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Először mi is az egyik szobában próbáltuk ki falfestékkel, mert ott nem annyira látszanak a csövek és nagyon szépen befogta és meg is maradt rajt. Most már mindenhol úgy van és semmi baj nincs vele.
2011. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem hülyéskedek, sokkal szebb felület a zomácnfestett és nekem legalábbis fontos, hogy tisztítható legyen. Ezt mindenki döntse el maga, épp most olvastam, hogy van, aki három havonta cserél törölközőt, tehát nagyon nem vagyunk egyformák, nálam mindkettő szempont volt. Meg az is, hogy rendesen meg legyen csinálva, jó minőségben. Mindenki eldönti saját maga.
2011. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 GTiLaca válasza:
Persze, nálam is le van festve normál falfestékkel(asszem tán jupol), semmi gond nincs vele. Annyi, hogy réz cső, és oda a festő kent valami rézre való festéket alapozásként. (ha kell megnézem a márkát, a padláson van)
2011. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!