Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelők segítségét...

Villanyszerelők segítségét kérném. Hogyan tudom megállapítani, hogy a házamban 2 vagy három fázis van?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy elektromos sütőt, és egy gázos főzőlapot venni. A honlap szerint ezeket csak három fázisra lehet kötni. Honnan tudhatom, hogy nálam van-e három fázis?
2009. máj. 16. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A házadban nem lehet két fázis. Vagy 1, vagy 3 van. A legegyszerűbb úgy megállapítani, hogy mennyi van, hogy az óraszekrényben a nappali mérőnél hány kismegszakító/olvadóbiztosíték van.
2009. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
28%
nem vagyok villanyszerelö de ugy tudom hogy ahoz hogy három fázisod legye ipari áram vagy más szoval 380V kell hogy legyen a lakásod elektromos hálozatára kapcsolva
2009. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
nnnnna, egyszerűsítsük le a dolgot. Ha három "szálból" áll a vezetéked, akkor 3 fázis van, oszt kész.....Mit kell ezt túlmagyarázni.....
2009. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Az ipari áram és a három fázis két különböző dolog.Ma már általában mindenütt ( ha csak nem régi a ház ) háromfázis van,mert pl.a mosógép,számítógép is arról működik.De ha bizonytalan vagy,kérj meg egy villanyszerelőt,percek alatt megnyugtat.
2009. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Legegyszerűbben úgy állapíthatod meg, hogy megnézed a fogyasztásmérő (villanyóra) ALATT hány darab kismegszakító (kisautomata) van, egy vagy három. Másik egyszerű módszer, ha van külön éjszakai mérőd is, akkor összehasonlítod a két mérő nagyságát, ha egyforma a méretük akkor egy fázisod van, ha a nappali mérő sokkal nagyobb akkor 3 fázisod van.

Az eddigi válaszokat hagyd figyelmen kívül, mert:

1.) Lehet 2 fázis is bekötve!

2.) Tulajdonképpen semmit se segített.

3.) Az egy fázis áll 3 "szálból", fázis+nulla+föld!

4.) Én még nem láttam 3 fázisú háztartási

mosógépet,számítógépet meg mégúgyse!

2009. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
59%
az előttem szóló tulajdonképpen frappáns és jogos választ adott amivel egyetértek ,de kiegészíteném azzal ,hogy gondolom kapsz villanyszámlát és ott azért bizonyára van utalás arra ,hogy miért is fizetsz...
2009. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
59%

Kihagynátok a legegyszerűbb vizsgálatot? Hány szál vezeték érkezik a tető árbóchoz? A sodronyon kívűl 1 vagy 3? Ennyi fázis. Aligha 2. Földkábel is lehet persze, de ezt nem túl régóta szerelik, de akkor is látni a szabadvezetékekre kötött erek számát.

A másik: feljegyzel minden információt a villanyórádról, majd elsétálsz az áramszolgáltató ügyfélszolgálatára és azonosíttatod. A kismegszakítók száma csak szakember számára jelent biztosat, mert lehet alatta is 1-3,3-3, felette is, esetleg még a régi olvadó betétes is...

2009. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fogj egy multimétert, és ha valamelyik két ponton 380-415 volt feszültséget mérsz ott van három fázis.
2009. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!