Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan csináljam meg a pára/sz...

Hogyan csináljam meg a pára/szagelszívó levegő kivezetését? (KÉP)

Figyelt kérdés

[link]


Az itt látható páraelszívónak nincs kivezetése a falon, ami szabadba vezetne. Van ilyen funkció rajta és ezt akarom megoldani. A hátsó fal, a garázsba vezet, oda bevihetem a csövet? Hogyan csináljam? Ötletek tanácsok kellenek. Köszönöm.



2011. dec. 17. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem viheted a garázsba is hátrafelé (milyen vastag a fal?)

Nálam felfelé megy a cső és a plafonon át a padlástérbe vezettem, persze nincs szekrény a gáztűzhely felett. A plafon sem túl vastag, mert parasztház lécezéssal-sarazással. A cső pedig ez a széthúzható-hajlítható alumínium westerform cső.

2011. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor vezesd a garázsba, ha az nyitott. Zárt térbe ne vezesd. Ha zárt a garázs, akkor inkább vidd fel a padlásra.
2011. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A garázs zárt, de nem légmentesen, egy fa garázsajtó van rajta, nem zárja le légmentesen. Mondjuk nem is huzatos. A cső felfelé álljon egy kanyarral vagy simán belógjon 20cm-re a garázsba?


Hogy tudnám kifúrni a falat? 100mm-es csövet kér a páraelszívó, nekem meg csak konnektor-aljzat kifúróm van, ill. készletben kisebbek. Körbefurkáljam mi? És a csövet amit bele teszek, azt hogyan tömítsem körbe a kifúrt lyukba? Gipszel?

2011. dec. 17. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél 110-es PVC csöveket (Lefolyócső), és a garázson keresztül vezesd ki a szabadba, mert különben a garázsban mindennek kifőzde szaga lesz egy idő után, és mindent be fog lepni az avas zsír!

Akkor jársz a legjobban, ha körbefurkálod, és vésővel kibővíted a lyukat, majd a behelyezett csövet körbenyomod purhabbal.

2011. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötlet a purhab, nem jutott eszembe, köszi.


Nem akarom a garázsból kivinni a csövet, az már nagy meló lenne és sok rombolás. Főfal stb stb. ha bent hagyom a garázsban, akkor mit csináljak?


Jaaaa! Az elszívóban van egy SZÉNSZŰRŐ a moror elött. Ha kivezetem a levegőt, akkor ez a szénszűrő kivehető nem? Ki kell venni! Igaz?

2011. dec. 18. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!