Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ilyet lehetne 'barkácsolni'...

Ilyet lehetne 'barkácsolni' itthon?

Figyelt kérdés
egy ilyen kicsi autós fordulatszámmérő( annak kinéző kis mérő), mellette egy potméter, és ahogy tekerem fel a potit, úgy megy feljebb a mérő mutatója?
2011. dec. 20. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoldható. Csak nem egyszerű ujjgyakorlatként.

A fordulatszámmérők impulzusszámot mérnek, vagyis a gyújtások vagy jeladó által adott jelek sűrűségével arányosan lendítik ki a mutatót. Ezt majd egy elektronikában jártas ember elmagyarázza, én csak ennyit tudok róla (használni szoktam, nem javítani). Vagyis ahhoz, hogy a mutató kilendüljön, neked meghatározott méretű és alakú impulzusokat kell változó sűrűségben produkálni: nagyjából egy olyan jelgenerátorra van szükséged, ami egyféle jelet tud, de változtatható frekvenciával. Ha értesz az elektronikához, biztosan nem nehéz megoldani.

Vagy van egy másik módszer, ami talán egyszerűbb: nem fordulatszámmérőt használsz. Egy egyszerű feszültség- vagy árammérő vagy bármilyen más műszer jó, a lényeg, hogy a bemenő jelét meg tudd változtatni. Vagyis mondjuk fogsz egy feszültségmérőt, rákötöd egy potméterre és ahogy tekergeted a potmétert, változik a feszültség, ezért a mutató is mindenféle értékeket mutat. Ha a számlapot fordulatszámmérőnek fested meg, tökéletes az illúzió.

2011. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Sok sikert hozzá!

2011. dec. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 titak ***** válasza:
Jól értem? Neked nem fordulatszámmérő kell, hanem csak valami hasonló "annak kinéző" Ledes voltmérő?
2011. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem feltétlenül kell fordulatszámmérő, lehet kisebb is, mint az autóban lévő mérő, csak nézzen ki úgy mint egy igazi :)a ledes is nagyon jó, de valami ilyesmi is tetszene: [link]

gondolom a ledes és amit én linkeltem, a megépítésük közt van különbség..

2011. dec. 21. 11:50
 5/5 A kérdező kommentje:

áh, igen! [link]

ilyesmi voltmérő tökéletes lenne!

2011. dec. 21. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!