Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fém álványzatot készítek...

Fém álványzatot készítek heggesztéssel a garázsomba. Milyen vas szelvényt hasznájak és milyen vastagot? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Fém álványzatot készítek a garázsomba, aminek a belmagassága 4,5 méter. Az álványzat tetejére egy elekrtomos csőrlőt szerelek. Ez a csőrlő fogja megemelni az utánfutómat és alatta fogok parkolni a kocsimmal. Örleteket várok! Hogyan csináljam?

2011. dec. 23. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

4,5 m belmagasságú garázs? Az szép csarnok...

Hány kiló és milyen kivitelű az utánfutó?


Szerintem nem érdemes sok anyagot pazarolni, ha a födém elbírja, akkor oda egy görgőt függesztenék, amin át lehet vetni a csörlő drótkötelét, annak a végére pedig 4 drótkötelet rögzítenék, amit az utánfutón kialakított fülekhez lehetne rögzíteni.


Persze ehhez ismerni kell a födémet, hogy elbírja-e a húzást; a csörlő drótkötelét, hogy elszakad-e az utánfutó súlyától; a csörlő rögzítését, hogy kiszakad-e pl. a falból ahova felfúrod...


Szóval ha drága az autó, akkor sehogy. Inkább függőlegesbe állítanám a szemközti falhoz, a rúdját pedig rögzíteném hogy ne dőljön el. Vagy építenék egy féltetőt a garázs végéhez és betolnám alá. Utóbbi faanyagból és valami műanyagos zsindelyszerűséggel olcsóbban kijönne.

2011. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hy!

Én a helyedben szögvasból csinálnám!

Vasútállomásra menj ki és nézd meg hogy az oszlopok hogyan vannak összehegesztve! Ugyanúgy megnézheted az átjáróhidak kialakítását is !Ezekből nagyon sokmindent le tudsz utánozni mert ezeket a szerkezeteket nagyon kitalálták és még mindig állják a sarat,vagy nézd meg a nagyobb villanypóznákat!Ezek mind szögvasból vannak kialakítva Én a helyedben lemásolnám simán a szerkezet összeállítását mert ezek teherbírásra vannak tervezve!

[link]

[link]

2011. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szögvas jóó. CIKCAKKOSAN jó.


Milyen falvastagsággal? és milyen méretű legyen a szögvas?

"T" alakú szögvas, az jó?


Van két utánfutóm, - az egyik csónakszállító - a kettőt együtt felemelném. max 500kg.

2011. dec. 24. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha "T" szögvasad van vagy olyat tudsz nagyonólcsón szerezni akkor ebből is meglehet csinálni csak annyi hogy az oszlopok cik-cakjánál a T úgy kell odahegesztened,igaz furibban nézne ki de a célnak legyen megfelelő,

És anyagnál minnél nagyobb és vastagabb annál erősebb ,de azért nem kell túl nagy anyagot sem választani szerintem L vasban 50x50x3 elég lenne szerintem a célnak,de hagyne én legyek a mérvadó kérdezz meg erről egy épületgépészt is.

[link]

Ha veszed az anyagot itt elég olcsón lehet venni ezt azt.

és nyugodtan néz meg élőben is vagy egy vasúti oszlopot vagy egy táv vezeteéket tartó oszlopot ott még a kötéseket is megtudod nézni hogy hogy van lehegesztve.És egy lakatost érdemes megkérdezned hogy milyen sorrendbe hegeszd össze mert a hő meghúzza a szerkezeteket itt ott,meg be kell szerezni jó sok asztalos szorítót meg egy teljesen sík munkaasztalt vagy két bak két bitang vastag zártszelvény ahova oda tudod fogatni az oszlopokat hegesztés közben.

Ja még valami lehet kisebb szögvas is megteszi! :)

30x30x2 -es vagy a kettő közötti méret is.

Jó munkát hozzá!És a hegesztőpajzshoz ne a gazdaboltban vegyél üveget hanem hegesztéstechnikai boltban mert ott különböző erősségüeket tudsz venni,javaslom a 10-11es üveg használatát attól nem fog begyulladni a szemed.

Üdv!

2011. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!