Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Falvágásnál mire kell ügyelni?

Falvágásnál mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
Egy régi építésű ház nagy valószínűséggel vályogból épült oldalfalára szeretnék egy ajtót vágni. Villany, víz, gáz vezeték itt nem fut. Ki lehet vágni egybe az egész ajtó helyét vagy előbb az ajtó fölé kerülő gerenda helyét kell fokozatosan kivágni és a gerendát betolni? Vagy mire kell figyelni?
2012. jan. 11. 02:43
 1/5 anonim ***** válasza:
ahogy írod. Az ajtó fölé kerülő áthidalót be kell tenni, majd jöhet maga az ajtó. Vájognál sose tudni mit bírna...
2012. jan. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
beteszed az áthidalót felül a kivágott részbe és kitöltöd a szabd rést, valamivel. Fölötte kiékeled a plafont a megfelelő helyen. (tégla,harcs, stb)Száradás után beteszel egy támasztót az áthidaló alá függőlegesen és kitöltöd ismét a lyukat. ha ez is megszáradt, akkor a másik felén ismételten. ha megszáradt, akkor kiveszed a közepét és kész az ajtó. Szerintem, de nem csináltam ilyet és kömüves se vagyok.
2012. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden esetre felveszek egy kobakot is hátha fejjel kell majd tartanom a tetőt :)))
2012. jan. 11. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Vályogfalnál nagyon kell vigyázni,egy rokonomnál a kb.60éves vályogháznak akarták kicserélni modernebbre a bejárati ajtót,amint kivették a régi keretet kiesett egy fél köbméter vályog,alig tudták megállítani az omlást.Nem ártana egy hozzáértőt hívni hozzá mert könnyen nagy károk keletkezhetnek.
2012. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az olyan labilis falszerkezet mint pl. a vályog, könnyen kimozdul és leszakad ha dinamikus hatás éri. Erre is tökéletes megoldás a gyémánttechnológiás vágás!

További infók a honlapunkon: [link]

2017. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!