Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerékpáros táska, milyen...

Cvitamin kérdése:

Kerékpáros táska, milyen anyagot anyagot használjak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy műanyag aero táskát készíteni a bringámra. Nem a szokásos helyre, hanem a nyeregvázcső és a hátsó támvilla alá, a hátsó kerék fölé.


Egy 100,140,175mm-es háromszög alakú dobozt 25mm mélységgel simán hajtogatok oda. Kábelkötegelővel rögzítem.


Esetleg kifejezetten barkácsfórumot tudnátok ajánlani?


Éééés a probléma! Miből készüljön? Alu lemez kilőve. Nehéz, plusz összekarmolja a vázat. Szerintem valami olyan lemez kéne, ami könnyű, hajtogatható, de megjegyzi a hajtást. Ötlet?


2012. jan. 14. 01:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, a 3. bekezdést a legvégére szántam volna..
2012. jan. 14. 01:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Szerintem egy régi esőkabátot kée elpusztítanod a projekthez.

Nos szerzel gömb vasat(vasrudat)kb a 6 mm-es átmérőig satuban elég jól hajtogatható.Ezekből tudsz hajtogatni egy váz szerkezetet majd az első textil réteget hozzá tudod varrni a vázhoz és a formáját is megtartja,aztán a kabát zipráját is feltudod használni és nedvesség ellen is jó a dolog ha ügyes vagy(sőt én még céges logót is tennék rá :) )

Ui:az alu lemez épp hogy könnyű és könnyen hajtogatható és könnyen úgy is marad ha megfelelő vastagságot használsz,és szivacsot ragasztva a hátuljára nem aszná szét a bringa vázát!

Zoli Te vagy az? :)

2012. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Helló!

Nem vagyok Zoli :) Köszi a tippet, de valószínűleg nem tudom úgy felhúzni rá a réteget, hogy az ne lobogjon be a széltől. Valószínű meg fogok próbálkozni ezzel is.

2012. jan. 14. 23:36
 4/7 anonim ***** válasza:
ha van otthon co-hegesztőd akkor vasból simán össze lehetne egyet dobni.Csak annyi hogy kivágni a terítéket,össze hegeszteni majd végig varni a sarkait kívülről és azt utána visszacsiszolni és lekezelni.A tetejére zsanéros nyitokát lehetne csinálni.
2012. jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen csak nehéz megoldás lenne. Fő szempont az aerodinamika (ami az elhelyezéséből jön) és a súly (tehát biztos hogy nem vasból fog készülni)
2012. jan. 15. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy jó megoldást :)

van egy robogóm.A hátsó idoma teljesen levágta az elöző tulaj és Én gyártottam le vadi új idomot hozzá.

Nem is kell hozzá sok minden csak egy kis ügyesség :)

egy mintát csináltam kartonpappírból amire üvegszálat ragasztgattam,majd a végén az egészet műgyantáztam.Nos az üvegszál miatt nem törik olyan könnyen és tartós dolgokat lehet vele csinálni :) Én lefestettem a saját idomom(egyedi) és azóta is szépen néz ki.

2012. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez lesz az én receptem is:) Köszönöm a tippet!
2012. jan. 16. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!