Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Plexi karcolásának javítása?

Plexi karcolásának javítása?

Figyelt kérdés
neten láttam, hogy először csiszolni kell a felületet, majd aztán polírozni. van aki próbálta már? ha igen pontosan hogyan és milyen csiszolópapírral, tehát hanyassal?

2012. jan. 16. 09:33
 1/7 fúróferkó ***** válasza:

Sok függ attól milyen mély a karcolás.Mekkora a karc körüli épen maradt felület.Eredetileg milyen dekoratív volt.

Vegyünk egy általános ,egyszerűbb esetet.Van egy 6x6 cm síklappal határolt doboz,aminek egy oldalán keletkezett egy 20 mm hosszú 0,1 mm mély karcolás.

A cél ,hogy restaurálás után egy dekoratív ,optikailag homogén felületet kapjunk.

Egy márványlapon ( úgy sem lesz a konyhában),ezért egy vastagabb üveglapra egy 240 szemcsefinonságú csiszólo vásznat teszünk ,és ezen a sik dörzsfelületen egyenletes,billegésmentes huzogatással,addig csiszoljuk ,míg eltűnik a karc az egész felületnek egyenletes felületünek kell lennie.

Ha itt tévedünk ,vagy türelmetlenek vagyunk ,a munka végén rájövünk ,kezdhetjük elölről.

Ha eddig megvan ,akkor ugyanezt ismételjük mindig egy fokozattal finomabb csiszoló papírral!320,400,600 finomságok.

A 600 -as után már majdnem matt, áttetsző felületet kapunk.

Most következhet a pulírozás timföldalapu pulirpasztával,finom filclabdával inkább kézzel .

Forgó filckoronggal is lehet ,de nagy gyakorlat kell ahhoz,hogy valaki tudja most kell abbahagyni ,mert a korong beleégeti magát a felületbe és lehet eldobni.

2012. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a csiszolópapírral vizesen kell csiszolni igaz ? köszönöm szépen a leírást, sokat segítettél
2012. jan. 16. 10:43
 3/7 fúróferkó ***** válasza:

Nem kell vizesen,arra kel figyelni ,hogy a csiszolás egy irányban ,úgy mondják zsargonban "szálirányban"történjen.

Ha homogénnek látszó felület alatt akár nyomokban látszik az eredeti hiba vonala,az a felület még nem jó!

Akkor szokott előfordulni ,ha valaki türelmetlen és kihagy egy finomsági fokozatot.A végén,a pulírozási fázisban lehet egy csepp finom olajat a felületre tenni.

2012. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fúróferkó ***** válasza:
Elfelejtettem a filckorongnál ,jobb a rongykorong,az nem égeti be nagyobb fordulatnál.
2012. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
megcsináltam, de látszódnak a csiszolás nyomai, azt hogyan tudnám javítani? hiába polírozom, nem tűnik el
2012. jan. 16. 17:05
 6/7 fúróferkó ***** válasza:

Mekkora méret volt az egész felület,mait csiszoltál?

Milyen mély volt karc,mivel lett megkarcolva?

A csiszolási fokozatokat betartottad?(240,320,400,600)

Amint írtam ,ha egy csiszolófokozat befejezése ,tehát látszólag az egész felület homogén ,egyforma finomságú,csak karc nyoma még látszik,akkor vissza kell lépni az előző fokozatú szemcsefinomságra.

A türelmetlenség ,csak pluszmunkát okoz.

A plexi csiszolás és végén a tükrösítés nagy türelmet,kitartást igényel,és akkor az anyag meghálálja a szépségével a munkát.Régebben plexiből,szinesből ,átlátszóból hajó,repülő modelleket,az összes apró alkatrészeivel gyártottam .Hálás anyag,akár a rozsdamentes anyag.

2012. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor holnap újra csinálom, mármint az előző fokozatot. :) remélem sikerül szépre csiszolni
2012. jan. 16. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!