Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bakelit lemezből mivel lehet...

Bakelit lemezből mivel lehet darabokat kivágni?

Figyelt kérdés

Valaki csinált már mondjuk faliórát belőle? Mivel lehet szépen, törés nélkül kivágni belőle darabokat?

Valami ilyesmire gondoltam: [link]


2012. jan. 19. 14:32
 1/7 fúróferkó ***** válasza:

Akkor max.5 mm vastag lemezről van szó?

Kis fordulatú fúrógépbe fogható forgó szerszámot kell csinálni.A szerszámtengely alsó részén egy merőlegesen eltolható,rögzíthető késtartó van.A késtaróba szintén merőlegesen a bakelitlemezre egy 6x6 mm -es gyorsacélból "kiszúrókést" kell köszörülni.

Persze tűs jelzőkörzővel elő is rajzolhatod a köröket és szépen körbefúrkálni és kireszelni a jelzés mentén.

2012. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én lépcsős fúróval próbálkoznék, kis fordulaton pl akkus fúróba fogva.
2012. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hasonlót én ilyennel csináltam, igaz állványos fúrógépen:

[link]

2012. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fúróferkó ***** válasza:
Vékony lemeznél tényleg jobb a kúpos fúró.Reszelővel mindenképpem után kell munkálni.
2012. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Akkor megpróbálom kibekkelni az ötvös műhelyünkbe, hogy ott megcsinálhassam :)

2012. jan. 19. 15:28
 6/7 Gil Yepes válasza:
A külső körformának dekopírfűrésszel + reszelővel állnék neki. A kúpos/lépcsős fúró nem rossz ötlet, de amennyire én tudom elég drága móka, ezért inkább vegyél egy szett körkiszúrót (fém, vagy műanyag lemezhez, esetleg gipszkartonhoz - ezzel mondjuk óvatosabban kell bánni).
2012. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lépcsős fúró tényleg nem olcsó, 6-8 ezer körül vannak. Csak egy ilyen projektért én sem venném meg, de ha már úgyis van más miatt akkor nagyon hasznos szerszám.
2012. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!