Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakást szeretnék venni. Az...

Lakást szeretnék venni. Az eladó azt mondta h a csövek vezetékek kilettek cserélve én ezt h tudom leellenörizni? Esteleg kitudom vhogy merni a kicserelt vilanyvezeteket vízcsöveket? A lakás teljesen kesz ujravakolva kifestve.

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Villanyvezetéket viszonylag könnyen megvizsgálhatod bár lehet laikusként a nem túl régit is újnak látod.

Nézd át a lakáselosztó doboz belsejét ha új alkatrészek vannak és pormentes szép állapotú vezetékek új a rendszer.(Ha nincs vagy régi az elosztó az gyanús lehet mert felújításnál már minden szakember újat épít be)

Nézz meg egy két kötődobozt is a lakás több pontján abban is szinte pormentes belsőnek és szépen rendezett vezetékeknek kell lennie felújítás után.

Vízvezeték az bonyolult, bontás nélkül legfeljebb a falon kívüli csatlakozásoknál(vízóra és hasonló helyek) tudod megnézni hogy új csövek vannak e).Megoldásként én azt tenném hogy leszerelek 1-2 csapot és megnézném a cső (csatlakozó)belsejét mert azt könnyen visszarakhatjuk és a cső(csatlakozó) belsején tisztán látszik hogy új vagy régi!

2012. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Problémád nem egyszerű, és sokakat érinthet.

Próbálj képeket kérni a felújításról, ha az nincs, akkor gyanús.

Viszont javasolnám, hogy pár ezer forintos kiszállási díjért hívj egy villanyszerelőt és egy vízvezeték szerelőt, függetlenül attól, hogy a villanyt te is könnyen tudod ellenőrizni, de jobb ezt szakemberre bízni.

2012. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mosogató és a mosdó lefolyócsöve is sokat elárulhat! Azokat szerszám nélkül is meg lehet bontani, és látszik, hoy mennyi lerakódás van bennük. Ha vastagon zsíros, koszos, akkor azt nem hetekkel ezelőtt cserélték!
2012. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
A teljes felújitásról valamelyik hozzá tartozó áramszolgáltatónak tudnia kell és valószínű, hogy az autómata megszakítók és nagyobb értékűre lettek kicserélve. Továbbá kell hogy legyen valamilyen szintű műszaki dokumentáció, mert ha falba történő meghibásodás van és ebből kifolyólag tűz keletkezett ill.kár /pl vezeték keresztmetszet elméretezése/ volt jótállás, van garancia ezért a kivitelezőnek felelőssége van és marad addig, mig el nem avul az a szabvány, ami alapján dolgozott. Tehát kell nyoma lennie a teljes átvezetékelésnek. Név szerint megmondhatja kivel végeztette a munkát.
2012. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Mi most vettünk lakást, az ingatlanos és az eladó is azt mondta, hogy új a villany és vízvezeték rendszer, és én mint naív nő el is hittem, aztán amikor átvettük a kulcsokat és eljöttek a szülők, hogy megcsodálják életünk első saját lakását, akkor ájultam majdnem el, mert semmi nem lett kicserélve/felújítva, sőt a villany életveszélyesen lett bekötve. Hívtuk az eladót, megfenyegettük egy perrel, és csodák csodája másnap jött és kifizette a teljes villanyszerelés költségét. De ha nem akarsz így járni inkább vigyél magaddal egy szerelőt, vagy egy ismerőst, aki ért is hozzá.
2012. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!