Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barkácsgépeknél mit jelentenek...

Barkácsgépeknél mit jelentenek a színek?

Figyelt kérdés
Pl. Bosch-nál van olyasmi nem, hogy kék az ipari, zöld az otthoni hobbi (?). És mi a helyzet pl. az Einhell-lel? Piros, kék? Általában milyen színkódok vannak?
2012. febr. 4. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy piros Einhell láncfűrészem - asszem MKS-3841 - és vettem hozzá alkatrésznek egy kéket. Dettó ugyanaz.
2012. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Ez tévedés a színek semmit nem jelentenek.Volt már sárga kék piros zöld fúrógépem mindegyik barkács szintű volt!Az ipari használatú gépek árban ugranak ki.
2012. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Másrészt viszont valaki, aki effektíve tudja is, és nem csak saját tapasztalatra mondja?
2012. febr. 5. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bosch-nál a kék az ipari, az Németországban készül. A zöld az barkács, az meg mindenfelé - de főként Csínában - és szar is. A Kress az piros-szürke, az ipari. Régen volt kék-szürke is, az volt a barkács, ott többnyire kisebb volt a hűtési teljesítmény amit a motorra küldtek. Ehhez képest lehetett őket ütni-vágni. Makitánál van még a Maktek nevű narancssárga barkács változat, ami annyira nem is barkács, inkább a szegényebb országok piacaira szánják. Én nagyon szeretem a Makitát, de ez a termékük nem nyerte el a tetszésemet. Nehéz és olyan gagyi fogása van, de ehhez képest bírja. Hitachinál megjelentek az ócsított verziók! Itt nehéz megállapítani hogy gagyi-e vagy sem. Van kisflexük ami bekapcsoláskor olyat ránt, hogy eldobod. Na az szar. Van viszont olyan akkusbehajtójuk, ami ugyanaz de azért olcsó, mert nem ad hozzá lámpát, koffert, meg plusz akkut. Amit ad hozzá az meg NiCd. Azt meg kenjék a hajukra! Rengeteg akkus gépem van és ami a legfontosabb, hogy az ipari gépekben legtöbbször két Li-ion akku van, a barkácsban meg egy NiCd.


Annyit még, hogy az Einhell, AL-KO, Ferm, B&D, Strauss, Bristool - hogy csak az ismertebbeket említsem - mind bevásárolt kínai cucc, mert amit az egyiknél látsz, azt valamelyik másiknál is meg fogod találni. Erre írtam példának a láncfűrészt tegnap.

Íme:

[link]

[link]

[link]


DeWaltban nem fogsz olyat mutatni, ami rajta van pl. a HILTI termékpalettáján!


Remélem kielégítő választ tudtam adni, mást nem tudok hozzáfűzni.


Üdv. Andreiew

2012. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Semmi jelentőségük sincs.
2012. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Bosch-nál van jelentősége, ezt meg tudom erősíteni. A zöld jelöli a kínai cuccokat. A kék pedig a használhatókat, bár azok túl vannak árazva. A Makita jobban megéri. Az Einhellnél is van elvileg különbség, de a gyakorlatban nincsen sok.
2012. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyártója válogatja. Nincs egységes szabvány, hogy az ilyen színű csak ilyen vagy olyan lehet.

A zöld (barkács kategóriás) Bosch kínia származásáról csak annyit, hogy van egy ilyen fúrógépem és rajta virít a "made in Hungary" felirat.

2018. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én például most eléggé megszerettem a Ryobi termékeket. Amennyire én tudom az összes gépük világoszöld, de eddig (3 éve) még egyik gépükkel sem volt bajom, van egy akkus fúróm tőlük 3 éve, egy régebbi sarokcsiszoló és most egy akkus fűnyíró, amit érdekes módon sokkal erősebbnek és tartósabbnak találtam az eddigi pár fűnyírás után, mint a vezetékeset. Nagyobb a vágási szélessége is és a nálunk levő tarackszerű fűvel is könnyűszerrel elbánik, nem is beszélve a talaj göröngyösségéről. Ja és a fűnyíró és a fúró üzemeltethető ugyanarról az akkuról is és mostmár tömérdek gépet kínálnak, ami mind működik erről a One+ nevű akkumegoldásukról, amit sok gyártó csinál, de tapasztalatom szerint vagy csak néhány gépükkel, vagy rövid időnként cserélik az akku csatlakozási rendszerét vagy fegyültségét, hogy azért is váltania kelljen az embernek. A sarokcsiszoló is jól bírja, nem rántja meg az embert bekapcsoláskor, egyenletes a terhelés alatt és a kapcsoló sem csípi be az ujjat, mint néhány gagyi vacaknál. És nekem a dizánjuk is tetszett.
2019. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ryobi elektromos fűnyíró nagy fűben lefullad. A kése a legszarabb lágyacél. 1-2 év után javítani kellett otthoni felhasználás mellett de lehet h ki lett dobva.



A Berner-nél pl szürke volt az ipari, kék a barkács. A Kress-nél piros az ipari, kék a barkács.

A Black&Decker régen jó márka volt ma állítólag átlag barkács. Az Einhell ha jól rémlik régen egy jó márka volt. Ma az is kínai fos.

2022. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!