Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel tudnám leszedni ezt a...

Mivel tudnám leszedni ezt a festékréteget?

Figyelt kérdés
Egy 80 éves ajtó felújításába kezdtem bele, és a két festékréteg közül az alsó, (olyan korall zöld, amit 80 éve használtak a svábok) melegítésre nem felhólyagosodik, hanem megolvad és nyúlós lesz, visszatapad, és nem tudom lekaparni. Milyen festékoldókat ismertek, ami esetleg lehozhatja? Vagy mit kéne ezzel csinálnom?
2012. febr. 5. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Kromofág, de nem tudom, hogy fára jó-e illetve hogy azt a régi festéket is oldja-e.
2012. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nem jön le, akkor én rajtahagynám, gondolom úgyis át akarod festeni. Csak megcsiszolnám festés előtt, hogy ne legyen teljesen sima a felület.
2012. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csiszolás.
2012. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy spakli.
2012. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kromofág biztos leszedi ha kell az első kaparás után kend be még 1-szer
2012. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor visszaragad a zold festek, akkor meg is kemenyedik, nem? Nekem is volt mar ilyen. En ledurtam amennyit birtam, a tobbit pedig csiszoltam. Csak ez egy asztal volt, sima feluletekkel. Egy 80 eves ajto, biztos nem olyan.
2012. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kromofág oldja, de elkezd tőle folyni, és megfogja a már megtisztított területet. Rajta hagyni nem merem, mert félek, hogy egyenetlen lesz vagy nem fog rá majd az új festék. A problémát az okozza, hogy a keretben végigfut egy barázdasor, és a barázdák köze teljesen be van tömődve köszönhetően a kontár lefestésnek. Innen kellene kiszedni a festéket
2012. febr. 6. 19:19
 8/10 anonim válasza:
Ne hőlégfúvóval melegítsd, hanem próbáld meg rendes kézi forrasztólámpával. Tudod a gázpalackosra gondolok! Talán a láng segíthet!
2012. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

10.45-ös vagyok. A kromofágnak le kell szednie. a barázdákra mégegyszer kenjél rá kapard le majd csiszold le

ne rezgős hanem korongos csiszolóval.Egyébbként mit akarsz vele? fa szinüre meghagyni vagy lefesteni? Itt ajánlották a lángot. Azzal is megpróbálhatod, ha igy sem megy ujj ajtó a megoldás vagy tok....sok sikert...

2012. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a felső festékréteget leszedtem hőpisztollyal. Ez az alsó réteg nem jön le. Tulajdonképpen arra gondoltam, hogy lefestem, de ha le lehetne szedni a festéke, akkor talán natúran hagynám hogy hasonlítson a mellette lévőre. Viszont ha nem jön le teljesen akkor is le kell szednem valamennyire, mert egyenetlen a felület,ha rajta hagyom. Nincs korongos csiszolóm. Meg félnék is használni. Ez elég sűrű barázda. (kevesebb, mint egy 1 centinként van kb fél centi mély)Nem nagyon fér bele semmi manuális eszköz. Egyébként az ajtószárnnyal is problémába kerültem, olyan enyhén ferdén kidomborodó kazettái vannak, és félek, hogy elcsiszolom.
2012. febr. 7. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!