Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A frissen festett ablak...

A frissen festett ablak festéke berepedezik, lepereg. Miért?

Figyelt kérdés

öreg kb. 80 éves fa ablakról van szó. a régi festékeket mind leszedtem hőlégfúvóval, gázpisztollyal. ezután felcsiszoltam, ahogy illik.

1. próbálkoztam sima vízbázisú zománcfestékkel, lepergett.

2. lenolajjal vastagon bekentem, hagytam 3-4 napot száradni, a felesleget letöröltem, újabb száradás, majd vízbázisú zománcfesték. lepergett.

3. a fenti lenolajos megoldás után vízbázisú alapozóval próbálkoztam. már az is lepergett.

4. próbáltam vastagon, vékonyan kenni, a berepedezett részt újra kenni, eredménytelenül.

az ablak felülete szép sima. nem tudom a fa fajtáját(valószínűleg fenyő), színe sötétbarna.

miért pereg le? az eredeti festék miért nem pergett le? a festéket friss, obiban vásároltam, univerzális alapozó, és univerzális zománc. direkt kikértem az eladó segítségét,hogy még véletlenül se vegyek rosszat. márkája obi, de drágább volt a trinátnál.

a berepedezés rögtön száradás után (értsd fél -1 óra után) már megjelenik.

kérdésem: mit tehetek,hogy a festék ne repedezzen be?


2012. febr. 9. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
1 dolog le kapartad oké, utána csiszolás van,utána alapozó mély ha kell 2 réteg várj 1 napot ,másnap 1 réteg festék rá.aztán másiknap még egy réteg.enyi festéket higitani kell ,nem vastagon kenni tuti lepereg....
2012. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lekapartam,felcsiszoltam,és ennek ellenére lepereg. olyan vékonyan kentem az alapozót,amilyen vékonyan csak lehet. simán látszott alatta a fa erezete. és a vékony réteg is berepedezett.
2012. febr. 10. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha lenolajjal kezelted, akkor nagyon jól tetted, de arra ne kenj vízbázisút mert ledobja, csiszold át és lenolajos alapozó, majd lenolaj alapú festék rá.
2012. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fára zománcfestéket?

Nem olyan festék kéne, ami fára való?

2012. márc. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Fára zománcfestéket?" Mivel 80 éves ablakról van szó, amit eredetileg is zománcfestékkel mázoltak és kibírt vagy nyolcvan évet IGEN átvonó- azaz zománcfestékkel érdemes mázolni, ha további 80 év a cél. De ezt csak szakemberek állítják [link]
2012. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez kell neked!

2012. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akárhogy is van, szakember véleménye ide vagy oda, józan paraszti ésszel eszembe nem jutna zománcfestéket kenni a fára. Mindennek megvan a felhasználási köre, nem véletlenül az a neve, hogy zománcfesték.

Ha fára való festékkel lett volna átkenve ilyen nem fordul elő, hogy lepereg a fáról.

De ha mindenáron ragaszkodik a kérdező a zománcfestékhez, hát akkor kenje rá a fafestékre, de ne közvetlen a fára.

Ilyet életemben nem hallottam még! :)

2012. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindennek megvan a maga felhasználási köre. DE a zománcfesték nem azt jelenti, hogy fémre való festék, ezzel úgy látszik nincs mindenki tisztában. Ami be lett linkelve lenolajos alapozó, annak a használatiját ha elolvassuk a végén vajon mi szerepel? "Fedőfestés: Supralux Astralin vagy Durol zománcfestékek" Gondolom a szakemberek mellett a gyártó is biztos rosszul tudja. :-)
2012. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!