Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hungarocell vágó géphez...

Hungarocell vágó géphez milyen vastagságú ellenállás huzal kell?

Figyelt kérdés

14-18V-ról gondoltam üzemeltetni csak nem tudom hogy milyen huzal kell hozzá, hajszárítóból vágtam ki (mondjuk elég hosszút lehet hogy ez volt a baj) de meg sem langyosította nemhogy fel forrósítsa....

ki lehet ezt számolni valahogyan? hogy mien hosszú / vastag huzalt kell használni és mekkora áramon?


aki nem tudná miről van szó: http://www.youtube.com/watch?v=y3J37VpzDT0



2012. febr. 9. 10:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%
A hajszárítóban is 14-18V-ról ment a szál?
2012. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 fúróferkó ***** válasza:
100%

0,4 esetleg 0,5 mm KANTHAL D huzal kell hozzá.Lehet venni pár métert is ( már láttam itt a neten is hirdetve.)

Lehet számolni is ,mint mindent ,de a legcélszerűbb egy állítható feszültségű minimum 100 VA teljesítményű trafó,mert a szükséges hőfok függ a vágandó keresztmetszettől is.

Én 0,4 mm cekásszal csináltam egy vágót.

2012. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
első: nem értek az elektromos dolgokhoz igy fogalmam sincs. csak azt láttam ahogy nézegettem a neten hogy a pali sima adapterről melegítette...
2012. febr. 9. 22:17
 4/36 A kérdező kommentje:

második: ahhoz kellene pl egy tekerős villanykapcsoló? vagy potméter? de nemtudom hogy hogy kössem őket össze.

[link] Ez jó lenne hozzá?


itt vannak huzalok [link] de mindegyiknek más az ohm-ja nemtudom mennyit számít ez...


tudnál csinálni nekem egy nagyon egyszerű szájbarágós összekötési rajzot ha szépen megkérlek? olyasmit amit egy paraszt ember meg tud érteni?:D

2012. febr. 9. 22:23
 5/36 fúróferkó ***** válasza:
100%

Igen van ott a linkjeid között olyan ellenálláshuzal ami megfelelne neked.A 0,5 mm vastag jó lenne.

Én azért csináltam 0,4 mm átmérőjűből, mert az volt a fiókomban.

Hamar rájöttem ,hogy a fix feszültségű trafó nem biztos ,hogy éppen nekem jó,mert szép vágáshoz a a megfelelő hőfokot a vágás megkezdésekor tudtam jól beállítani.

Ha sokféle ,ilyen-olyan feszültségű trafó van a polcodon,előbb utóbb meg találhatod a céljaidnak megfelelőt.Jó lenne egy elktrónikusan állítható tápegység is ha lett volna birtokomban ,de az nekem nincs, és drága ,és ide felesleges is az egyenáram.

Éppen ezért olyan trafót csináltam amin 1-32 voltig 1 voltonként tudom kapcsolgatni a szekunder feszültséget.


Az én vágó méretemnél 21 volt lett a megfelelő feszültség,de előfordult,hogy közben állítanom kellett. Például amíg nem ér hozzá a fűtőszál fel is izzhat és megnyúlik,ahogy belehatol az anyagba visszahűl és szépen vág vagy túl magas a feszültség nagyon olvaszt és ronda lesz a vágás .

Éppen ezért úgy csináltam,hogy a vágásnál a kezem ügyében van egy kapcsoló amivel azonnal kikapcsolom ,ahogy a a huzal kiér az anyagból.Egy lábkapcsoló még jobb lett volna,de amikor az ember barkácsol, előbb utóbb belefut a Mekk Elek stílusba ,és a melltartópánt lesz az ékszíj.


Segítek szívesen,ha megmondod mi .és milyen mélységig érdekel.

2012. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 fúróferkó ***** válasza:

Elfelejtettem az előbb válaszolni az első kérdésre .

A dobozolt trafó méretileg megfelelne ,de valószínű szét kellene szedni és tekercselni.Ez lehet nem olyan nagy munka, és nagy munka.

Ezért,ha semmi cucc nincs a polcon ilyen munkákhoz inkább valami bontásból kell szerezni trafót aminek a vasmag felülete (keresztmetszete),amin a tekercsek vannak legalább 3x3 cm

2012. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne ha segítenél, szét nézek itthon, nemtudom hogy vannak e Trafók valahol. és ha nincs keresni kell a neten valami olcsóbb kivitelt
2012. febr. 10. 15:00
 8/36 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmi jó volna? azt írja hogy a kék kivezetés 10,5V a piros pedig 26V. jól gondolom hogy akkor a két érték között be lehet állítani akármennyit?

2012. febr. 10. 15:12
 9/36 A kérdező kommentje:
vagy most az jutott eszembe hogy amik pl pc táp-okban vannak trafók azokat meglehet csinálni állítósra?
2012. febr. 10. 15:14
 10/36 fúróferkó ***** válasza:

A vateráról nézett trafó vasmagteljesítményt tekintve megfelelne.A 10,5-26 volt itt azt jelenti ,hogy az egyik kivezetésen 10,5 V,a másikon 26 V feszültség.

Mint mondtam egy bizonyos esetben akár jó is lehet bármelyik,de ahhoz a megfelelően számolt ellenállás értéknek kell tartozni a KANTHAL huzalból.

A PC tápegységben nem trafó van hanem kapcsolóüzemű tápegység.Az a feszültséget is csak terhelés mellett adja le, ide nem jó.

2012. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!