Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 40:1 = (2,5% olaj) Üzemeanyag...

40:1 = (2,5% olaj) Üzemeanyag bekeverés mit jelent?

Figyelt kérdés

1 liter benzinre nézve mennyi olaj kell bele a fenti egyenlet alapján? Milyen 2T motorolajat ajánlotok láncfűrészbe?


Lánckenő olajnak milyen olajat használjak? (Hidraulika olaj jó erre a célra vagy több kár mint haszon?)


2012. febr. 9. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

40 l benzinbe kell 1l olaj.

akkor 1l benzinbe 1/40, azaz 0,025l olaj

a többit nemtom

2012. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várom a többi kérdésemre is a választ, attól aki jártas ebben.
2012. febr. 9. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni láncfürészbe -re való olajakat.40liter benzinbe 1l olaj kell akkor lesz40:1 keverék.40nek a 2,5% az 1. 5liter-hez 1,25dl olaj kell.

De lehet kapni olyan olajat (husqvarna)aminek van külön kimérő része.

A láncra :A hidraulika olaj is valószinüleg jó.Én is belerakok mindenféle maradék olajat. De lehetőleg ne legyen nagyon sürü.HA felpörgeted a motort és egy simább felület felé fordítod a fűrészt látnod kell hogy rászórja az olajat.

2012. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

18,50kommenthez még.

a fűrészembe vagy stihl,vagy husqvarna olajat teszek .Fontos a jó minőség. mert nagy a fordulat és viszonylag kicsi a hűtés.(Ez nem egy kétütemü robogó)

2012. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én Stihl olajat használok a keverékhez, drága, de jó, és nem kell sok belőle. Decis kiszerelésben is árulják, kb. 500 ft.

A lánckenésnél már kevésbé vagyok válogatós, ami épp kéznél van. (bár létezik kimondottan erre való olaj is)

2012. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!