Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szív alakú díszdobozt szeretné...

Boby1517 kérdése:

Szív alakú díszdobozt szeretnék készíteni aki tudja, hogy kell az leírná nekem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm. [link] 4. kép utolsó, szív alakú doboz hasonlót szeretnék Én saját két kezemmel készíteni.
2012. febr. 15. 22:20
 1/6 fúróferkó ***** válasza:

"szeretnék Én saját két kezemmel készíteni."


Tudni kellene a saját kiszed ügyességét és gyakorlati ismereteidet.

Egy ilyen dobozt lehet textilből,papírkartonból,ónozott fémlemezből,fából,sárgarézből,vörösrézfóliából ,ezüstből,aranyból és betonból készíteni.

Melyik nyersanyaghoz állsz a legközelebb?

2012. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fúróferkó ***** válasza:
Bocs.eltévesztettem ! "kiszed" helyett:kiskezed ügyessége.
2012. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én ugyan ilyet csináltam a páromnak Valentin-napra. A szív alakú dobozt megvettem papírírószerböl, ami lehet fa vagy erősebb kartonból. Utána szépen kidekoráltam! befestettem pirosra, majd vágtam ki újságból szíveket, szerelmes dolgokat és azokat ragasztottam rá!
2012. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát a kéz ügyességem elég jó mert zongorista és prímás vagyok :)de ilyenekhez sajnos nem értek vagy is én úgy érzem megtudnám csinálni csak segíteni kéne,hogy hogy kell ezt elkészíteni Pl. gondolok arra hogy a vastag karton papírból hogy lesz szív alakú doboz :DDDd
2012. febr. 16. 20:03
 5/6 fúróferkó ***** válasza:

Ha eldöntötted,hogy papírból csinálod,akkor kb ebben a sorrendben:

1.,Egy vastagabb képes újságon rajzold ki a szív alakot kb. akkorában, ami kifér a lapon!

2., A kivágott szív csúcsától kezdve vigyél körbe egy papírcsíkot,míg vissza nem érsz a szívcsúcshoz, adj hozzá 1 centit,ez lesz a doboz oldalhossza,ezt mérd le egy mérőszalaggal,keress egy ekkora papírlapot ,amire ez elfér,és vágd ki belőle!

3.,A kivágott csík szélétől 1 centire húzz egy vonalat,és az 1 centis csíkon végig vagdoss ki háromszögeket,majd egy fadarab mellett hajtogasd fel!

Ezek a kis háromszögek fogják majd ragasztó segítségével a doboz fenekét tartani.

4., Papir ragasztóval ,technokollal kend is végig a kis háromszögeket és szív alakod szélét 1 cm szélesen!

5., Ragaszd össze a feneket az oldalával!

A doboz fedelét ugyanígy kell elkészíteni ,csak most a kész dobozt kell körberajzolni egy papíron és azt kell kivágni ,hogy rá lehessen helyezni a dobozra.


Ha sikerült a mutatvány ,akkor el lehet menni a papír,vagy művészboltba és megvenni a kemény kartonpapírt,amiből már felvértezve minden tudománnyal bátran neki lehet állni a dobozgyártásnak.

Sok sikert!

2012. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget hétfőtől kezdem a próbálkozást :)
2012. febr. 19. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!