Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehetne megjavítania...

Hogy lehetne megjavítania kályhát? Vettünk egy kályhát tavaly, Lampart:Budafok. Belül a bélésen lyukak lettek. Milyen anyaggal lehetne betömíteni? Cement? Vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés

2012. febr. 18. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Samottliszt+vízüveg keverékkel betapasztani. A cement nem jó, mert nem bírja a hőt és szétdurrog!
2012. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek!

Én a vadi új kályhát mikor hazavittük rögtön kikentem belül ezzel a keverékkel.Így esélye sincs kilyukadni,megrepedni.Ha viszont már lyukas,akkor is használhatod a samotpor-vízüveg keveréket,a lyukak tömítésére!

2012. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
es milyen arányba kell hígitani?mennyit kell várni a száradásra?mikor lehet utána betüzelni?
2012. febr. 18. 11:24
 4/6 A kérdező kommentje:
a MESTER HŐÁLLÓ SZILIKON nem jó erre a célra?
2012. febr. 18. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
A samottport a vízüveggel úgy kell keverni mintha gipszet kevernél. Egy nap alatt megszárad, utána az első begyújtás kíméletes legyen. Hőálló szilikon nem jó!!! Hőálló, de nem lángálló!
2012. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első telemet fűtöttem Kamino 6 kW-os kályhával, most gyüjtöm a tapasztalatokat. De a felvetett kérdés, és az adott válaszok igen hasznosak voltak számomra.

Viszont jelenleg azon agyalok, hogy "álcserépkályhát" csinálok, csak senki nem közli velem, hogy mennyire vagyok hülye:)

A szomszéd nénivel van egy közös valunk. A kályhától kb. 40 cm-re van. A kályha mögött (ha ló nincs szamár is jó) fagyálló kőmintás járólappal van kirakva. A szomszéd néni igen meg van elégedve, hogy jó meleg a fal.

Miért ne hasznosíthatnám a saját tüzelésem méginkább magamnak?

Nézegettem a neten, de a kandallóbetéteket az én agyam szerint inkább leszigetelik a falazó elemekkel. Igaz, szép megoldásokat látok.

Az jár az agyamban, hogy kb. 5-10 cm-re a kályha mellék raknék samott téglából egy ál falat, vagyis lábazatot. A tetejére (kb. 30 cm magasan, hogy piritóst is lehessen alatta sütni) szögvasból áthidalót, arra szintén samott tégla. Ha beválna, akkor burkolnám.

Viszont a kályhát is ki tudnánk húzni, ha szükséges.

Azt remélem, hogy így ha nehezebben is melegszik fel, de tovább adja le a hőt.

De senki sem alkot véleményt az agyalásomról :)))

2012. márc. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!