Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Átfesthetem a biciklim?

Átfesthetem a biciklim?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ha van egy sima mezei biciklim kék akkor átfesthetem itthon magamnak ha igen hogy?

Bocs tiszta amatőr vok...


2012. márc. 20. 17:17
1 2
 1/16 anonim válasza:
ez engem is érdekel :)
2012. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

akkor izguljunk együtt...

én h vok a barkácsoláshoz de nagyon érdekel

2012. márc. 20. 17:28
 3/16 anonim válasza:
100%

Az engedélyt megadom. :)

Na, azt hiszem, először csiszolt le róla a régebbi festéket, amennyire csak tudod, aztán zsír és portalaníts, és utána festék spray segítségével vidd fel az új réteget. Ne vidd túlzásba, mert folyik.

Az öcsém így csinálta, 10 éves. :)

(Gyorsan száradó, időjárásálló műgyanta lakk, DUPLI-COLOR, obi)

2012. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

előző megoldás a jó, hogy valamit írjak is:


-Totál szedd le a festéket róla, a rozsdára is figyelj, ott ugyanis lejön a festék.

-Amit nem akarsz hogy festékes legyen azt vagy újsággal, vagy amit javaslok, maszkolószalaggal(nem nagy pénz) ragaszd le. A lánc és hasonló mozgó alkatrészeknek még csak a közelébe se menj festékszóróval, azokat előtte szedd le(érdemes ilyenkor átnézni a váltót, satöbbi, ha már lent van, és felrakás után is ellenőrizz mindent.

-akaszd fel valahová, és fújd le, hagyd száradni minimum egy éjszakát

-a jó fény érdekében használj valamilyen lakkot, a legjobb ha megkérdezed a boltban, biztosan segítenek neked választani(festéket is).

2012. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm megpróbálom a te öcséd 10 éves én 15 de lány szal az öcséd előnyben...
2012. márc. 20. 17:49
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és kösz az engedélyt...:)anélkül nem fogtam volna bele semmi képen
2012. márc. 20. 17:52
 7/16 anonim válasza:
Az utánam válaszoló nagyon pontos volt, én sok mindent kihagytam. Igen, az öcsém nagy építő és szétszedő, köszönet a LEGO feltalálójának. :)
2012. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, Isten éltese a legó feltalálóját te is barkácsolsz vagy csak az öcséd?
2012. márc. 20. 20:00
 9/16 anonim válasza:
köszi :)
2012. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fogj bele.


1. Ha mindent normálisan megcsinálsz, majdnem annyiba kerül, mint egy új váz.


2. Gondolom nem vagy jártas kerékpár-szerelésben. Tehát darabokra kéne szedni a járgányt egy szerelővel. Összeszerelve nem lehet rendesen festeni. Ha festék jut a hajtómű csapágyazásába, akkor cserélni kell.


3. Gondolom nem rendelkezel elektrosztatikus porfeső kamrával és kemencével. Nem tudsz gyári minőségű festést otthoni eszközökkel kivitelezni. A festék hamar le fog pattogzani.


4. Fémtisztára le kellene csiszolni a vázat, zsírtalanítani, glettelni, csiszolni, alapozni, majd fedni.

2012. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!