Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerülne 600W-nyi...

Mennyibe kerülne 600W-nyi teljesítmény előállításához szükséges napelem és inverter (anyag+munkadíj, külön)?

Figyelt kérdés
Vízszivattyúzáshoz lesz, nem probléma, ha úgy van méretezve, hogy csak napi 4 órát megy. Olcsóbb, de tartósabb megoldás kell. Déli fekvésű háztető 30-60° közötti felszerelés megoldható.

2012. márc. 23. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem erre szakosodott cégektől kérsz ajánlatot?

Tele van velük a net...

Számíts legalább 500000Ft-ra...

2012. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az olcsóbb meg a tartós egy kicsit kizárja egymást...
2012. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2:

Lehet úgy 600Wosat tervezni párhuzamosan kötve a szolár elemeket, hogy azt napi 10 órában borús idő mellett tudja. Nekem elég a napi 4 és verőfényes napsütés is, így gondoltam olcsóbbra.


1:

Köszönöm, de leginkább tapasztalatokat szeretnék hallani.

2012. márc. 24. 00:37
 4/8 anonim ***** válasza:

A napelemekre megadott teljesítmény napsütésben igaz, és 600W-os óránként ad 600WattÓrát..

Nem borult időre szólt a válaszom és nem is télre..

A munkadíj sok mindentől függ.

Ha Te ezt úgy akarod megvalósítani, hogy megrendeled, hozzák, szerelik, átadják, Te max. egy üdítővel járulsz a

munkálatokhoz, akkor kb. jó az az ár...

2012. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz..

Nem kevés, amit akarsz!

Ez a napelemtábla összességében magyarországi viszonylatban fedezné jelenlegi háztartásom (2 szoba, szokásos elektromos berendezések) energiaigényét!!

2012. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyiba kerülne, hogy ne érje meg a hálózat helyett azt használni.
2012. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor marad az éjszakai áram, ekkora beruházás évtizedek alatt sem térülne meg.
2012. márc. 26. 11:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért HA én veszem az elemi cellákat, ha én építem össze, ha én telepítem (és van hova), ha veszek egy elektromos művek által elfogadott invertert, (ca. 250000), kérek egy oda-vissza forgó villanyórát, akkor 7-8 éven belül megtérülhet (mai vilanyárakat számolva!) a beruházás, utána ingyen van..

Szigetüzemet az akkuk magas ára és gyors (4-6 év) elhasználódása miatt nem érdemes kiépíteni.

De ha neten fotelből rendelek, utalással fizetek, várom a szerelőt, akkor keményen felejtős..

2012. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!