Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valami átlátszó tetőt szeretné...

Valami átlátszó tetőt szeretnék a garázsom tetejére tenni. Milyen tetőfedő anyagok vannak amik megfelelnek erre? Gondoltam 1 hullámpalára. (de állítólag nem gyártanak már olyat ami üvegszálas csak műanyagot. Erről hallottam, hogy eltörte a jégeső.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne tedd! Az átlátszó anyag alatt felerősödik a napsütés hatása, s ennek 35-40 fokos nyári hőmérsékleten káros hatásai lehetnek. Biztos azért akarod, hogy világos legyen a garázs. Borús időben vagy ha belepi a hó, az is sötét marad. Az átlátszó anyagok törékenyek és fagyérzékenyek.
2012. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van olyan hullámlemez, ami átlátszó. Ez nem az az üvegszálas, ami régen volt, teljesen átlátszó PVC. Viszonylag olcsó, de egy hevesebb jégeső betörheti.

A polikarbonát strapabíróbb, de drágább és macerásabb a felszerelése.

2012. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló szerintem nem elég tájékozott.A másik hogy nem írtad le az anyagi lehetőségeidet.Mert ha bővelkedsz pénzben a polikarbonát a legjobb .Az sem igaz hogy ami átlátszó az meleg is.Ezekben is van olyan ami hő taszító.Én más lehetőség nem lévén választottam terasztetőnek.Nagyon jó és nagyon drága is.
2012. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Polikarbonát. Amúgy meg fogsz főlni.
2012. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az első válaszoló szerintem nem elég tájékozott."

És ezt mégis miből szűrted le? Kb ugyan azt írtam le, mint amit te is.

Mellesleg ősszel szereltem a teraszon lévő előtetőt polikarbonáttal.

2012. ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, már világos. Félreolvastam, elnézést!
2012. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem bántólag akartam írni azt hogy nem vagy elég tájékozott.De az átlátszó tényleg nem jelenti azt hogy rögtön meleg is.Az enyém bronz színű az sem nagyon melegít plusz még hőtaszítós is van igaz csillagászati áron.
2012. ápr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kösz az infókat hasznosak voltak .Megjegyzem ugyanarról beszéltetek mindketten... Nem mondtam el, hogy ez a "garázs" nem egy teljesen zárt épület lesz így a meleg talán nem olyan nagy gond. Közben én is keresgéltem [link] Ez vajon elég erős,hogy ne törjön el?
2012. ápr. 9. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én nem bántólag akartam írni azt hogy nem vagy elég tájékozott."


Tudom. Főleg mert nem is nekem írtad. Én az előtted író voltam, nem az első.

Csak én olvastam félre hirtelen az elsőt előzőnek. Aztán rájöttem, hogy tévedtem. Azért volt a helyesbítés. :)

De látom ezzel a kérdezőt is jól megkavartam.


Szóval a lényeg: én a 79%-os vagyok, nem a 84%-os.

2012. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, de hogy a témához is írjak valamit: ez ha jól látom az a hagyományos üvegszál erősítésű poliészter hullámlemez. Nálunk ez kibírt majd' 30 évet. Mikor lecseréltem, csak azért tettem polikarbonátra, mert egy bejárat előtti teraszon valahogy ez igényesebbnek hat. De garázsra lehet és is ilyet tennék. Véleményem szerint jó lenne hozzá.
2012. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!