Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dömötör lehúzós wc tartályt...

Dömötör lehúzós wc tartályt cseréltem. Miért nem zár el azonnal a wc csészébe folyó öblítővíz, ahogy elengedem a lehúzózsinórt, és miért nem zárja le a tartályba befolyó vizet?

Figyelt kérdés

Nem hallom, hogy veszi/lopkodja a vizet, de írom a vízóraállást lefekvés előtt, mivel én cseréltem a tartályt (30+ nő vagyok), és reggelre sose ott áll, ahol a leíráskor. Reggelig csontszáraz a wc csésze, vagyis elvileg jól zár az öblítőszelep, de miért nem azonnal, ahogy elengedem a zsinórt?

Villanykapcsolókat, stb. cseréltem már, nem hiszem el, hogy egy ilyen kis semmi ki tudjon fogni rajtam!



2012. ápr. 10. 11:35
 1/7 opeles ***** válasza:

Családi vagy társasház? Ha a víz fogy és nem használod, az gond, mert valahol elfolyik. Lehet szivárgás, ezt minél előtt orvosolni kellene.

1 kis tehetetlensége van a szelepnek a víz kiáramlása miatt.

Ahhoz is kel 1-2 pillanat, hogy a tartályból a csészéig érjen a víz. Ill. ha elengeded a zsinórt, attól még a tölt a rendszer, ugyanis a kifolyt vízmennyiséget pótolnia kell. Legközelebb mivel öblítenél?

2012. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Társasház. Múlt héten beszéltem vízszerelővel, azt mondta, mivel nem folyamatosan pörgeti a vízórát, így a wc tartály lesz az, mert ha a csővel lenne gond, akkor folyamatosan tekerné az órát. Nem tudtam várni, míg kijön megjavítani, mert addig is pörög a vízóra, örökké elzárni a vizet meg nem akartam addig, így leszedtem a tartályt. Először csak a gumitömítések cseréjére gondoltam, aztán láttam, hogy az úszó forog a saját tengelye körül, mert elrepedt a nyaka, így olcsóbb volt új tartályt venni, mint alkatrészeket. Azt már szereléskor észrevettem, hogy teljesen akkor zárja el a bejövő vizet, mikor megemelem a felxibilis csövet, amin a tartályba folyik a víz. Aztán ez rendeződött, nem hallom, hogy szivárogna a tartályba a víz. A töltőszelepet függőlegesen rögzítettem. Már nem tudom, mire gondoljak. Tutin rögzítettem, vagy féltekercs szigetelőszalagot elhasználtam a tuti tömítéshez, agyvérzést kapok, ha le kell szedni.
2012. ápr. 10. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
gondolom úszós, az pedig csak akkor zár, ha megtelt, nem akkor ha elengeded a zsinórt
2012. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, úszós. Köszönöm, ezt nem tudtam, hogy csak akkor zár!

Közben megnéztem a leírását, ott azt írják kosz - ez mivel új a tartály, kizárt, - vagy nagy víznyomás okozhatja, mert nem tud rendesen zárni a szelep. Eredetileg is meglepően alig volt nyitva a vízelzáró, most visszább vettem a nyomásból, hátha ez tényleg megoldja.

2012. ápr. 10. 13:34
 5/7 Bandi bácsi ***** válasza:
Mivel a tartály cseréjénél a bejövő/töltő víz vezetékrendszere is meg lett kissé "bolygatva" kerülhetett szennyeződés (homokszem, rozsda, revedarab, gumidarab, stb) a beömlő/töltő szelep gumitömítéséhez. Ez azt okozhatja, hogy a szelep nem zár le tökéletesen a beállított vízszint elérésekor és ilyenkor kissé, vagy jobban folyik folyamatosan a víz a WC csészébe. Ez okozhat többlet vízfogyasztást. Ezt könnyen ellenőrizheted, mert ha jól zár az úszós szelep 5-10 perc után sem szabad nedvesnek lenni a csésze öblítőcső felöli környékének
2012. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"teljesen akkor zárja el a bejövő vizet, mikor megemelem a felxibilis csövet, amin a tartályba folyik a víz."

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de engem is érdekel a dolog. Nekem billenőgombos Dömötör tartályom van és egy ideje nekem sem zár le amikor megtelt, (csorgott a víz a wc-csészébe) csak ha megemelem picit a flexi csövet. Elég volt picit megpöckölni felfelé. Ezt átmenetileg megoldottam egy spárgával, ami megemeli a csövet, így szépen rendben elzár, egyelőre nem volt kedvem szétszedni. Ha mégis rászánom magam, hol keressem a hibát?

2012. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az esetleg erre tévedőknek: pont kicsit túlemeli az úszót az a kis szögeltérés, amivel lefelé húzza a flexicső a töltőszelepet. Az állítócsavaron elég befelé tekerni párat, ha még kilátszik a rozsdából.
2023. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!