Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton falon, hogy lehet...

Gipszkarton falon, hogy lehet eltüntetni a vakolat repedését?

Figyelt kérdés
Pár éve felújításkor vakolták be a falat és festették ki, de már pár nappal utána megjelent egy hosszabb repedés a falon. A repedés háromszor vesz 90 fokos fordulatot, tehát biztos követ valamit. A lényeg hogy mikor szóltunk érte és kijavították, később megint megjelent. Milyen módszerrel lehetne véglegesen eltüntetni?

2012. ápr. 10. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az lapok illesztésénél nincs bandázsolva, és ezért reped ki.
2012. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
De gipszkarton falat miért vakoltak be?? Te nem a glettelésre gondolsz??
2012. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha úgy ragasztották a kartont,akkor mindig el fog repedni.Ha fémre rakták akkor,meg valamit nagyon elkurt@k.


" Milyen módszerrel lehetne véglegesen eltüntetni?"

Mindenképp egy előtét falat kellene csinálni kartonból,fém profilokkal.

2012. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De, glettelésre. Valaki azt mondta, van erre valami háló amire ha ráglettelnek, akkor jó lesz, de ő se tud többet.
2012. ápr. 10. 21:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha maga a fal diletációsan reped azt az üvegszövet nem fogja megállítani.
2012. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A karton ragasztva van?
2012. ápr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom ragasztva van e. Egy lakótelepi panelház fala. Amit még elfelejtettem megemlíteni, hogy a fal másik oldalán is látszik a repedés. Az egész egy beugró rész egyik oldala, nincs két méter széles. Ha tapétázva lenne, nem lenne semmi gond. Az illesztés viszont látszana, ezért nem akarok csak ott kitapétázni.

Nem lehetne valami vékony hungarocellt felragasztani rá, aztán leglettelni?

2012. ápr. 10. 23:17
 8/16 anonim válasza:
Gipszkarton illesztésekhez van valamilyen üvegszálas háló, amit bele kell glettelni. Pontosan nem tudom a nevét, de ha glettelés közben nem szakad el, akkor nem reped meg a fal. Gipszkartonos a házunk összes fala, nem repedtek meg.
2012. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
21:11-es vagyok. Nem akarok megsérteni senkit, de aki nem ért hozzá ne írjon már hülyeségeket. Kérdező: glettelésnél anyag vagy pénz híján előfordul, hogy nem tesznek hálót a glettelésbe ami kötelező lenne. A háló neve DRYVIT(drájvit) háló. Kapard le a glettelést a gipszkartonról, az illesztések mentén hálót kell bele glettelni és nemfog megrepedni. A többi kommentelő sületlenségeit felejts el sztem. Ha megfogadod a tanácsom jó lesz.
2012. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A hungarocell jó,mert tud diletálni de a glettek nem.Egyébként diletációs repedésre nem alkalmas az üvegszövet,csak vakolat repedésre.(már írtam)

A hungarocellre tudsz venni olyan tapétát ami eléggé bordázott és bírja a mozgást,de a nevét nem tudom.

2012. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!