Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen kés élezőt használtok,...

Milyen kés élezőt használtok, ajánlanátok? Lényeg, hogy nem menjen el a "hatásfoka" kevés gyakorlattal is normálisan, szögmegtartással lehessen vele köszörülni.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olyan fenőacélt használok, mint a hentesek. MInden használat előtt megfenem a kést. Néha (1-2évente) persze elviszem köszörültetni is a késeket.
2012. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem régi ndk-kás élezőm van ami ben kerek élezők vannak elhelyezve és köztük kell lehúzni.ez viszonylag primitív élező,de ha nagyon kell akkor köszörűn adok neki,és a köszörűn van egy kis segéd tartó amin lehet a szöget tartani.

Üdv!

2012. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is a fenőacél vált be. Vettünk drága késélezőt, de nem volt jó. Az acéllal meg kell tanulni bánni, de ez néhány alkalom után automatikusan megy. És ott te szabályozod a szöget.
2012. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kirakodóvásárban veszek már egy évtizede polírkorongot a ruszkiktól. Ez egy 150mm átmérőjű,20mm széles szürke korong(32mm-s lyukkal). Hasonló,mint egy kemény habszivaccsá,vagy kemény lépésálló hungarocell állagúvá összepréselt csiszolópor-korong.

Ezt köszörűgépre fogatva használom a késeim élezésére,valamint kb 2~3 évente rendes köszörűshöz viszem őket.

2012. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!