Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyszínű falat hogyan? Bővebbe...

Egyszínű falat hogyan? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Teljes lakásfelújításban vagyunk SK, és a falakkal meggyűlt a bajunk :( Nagyon élénk színűre volt festve minden szobában a fűrészporos tapéta, a festékboltos tanácsára vettünk alapozó festéket (mint kiderült sima diszperzites, jobban vizezve...), ezzel átkentük a falakat, majd színezőt tettünk a diszperzitbe, és 2 réteg szín következett. A végeredmény: FOLTOSAN KISZÁRADT FAL, MINDENHOL MÁS SZÍNŰ... Nem értem, pld. a kisszobában előtte sárga volt a fal, diszperzitbe sima barna színezőt tettem, semmi mást, hogy világos drapp legyen most... Ehhez képes valami halvány rózsaszínű beütése lett a szobának, ami még foltos is sok helyen (sztem ahol a fehér alapozó jobban fedett...)

Mit lehetne tenni, hogy a többi szobával ne járjunk így??? Gyors segítséget kérnénk pls!!



#fsestés
2012. ápr. 17. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hérát használjunk???
2012. ápr. 17. 07:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Elöször az élénk szint le kellett volna kaparni, föként ha fürészporos festékröl van szó. Amig a régi festék rajta van, addig semmilyen alapozó vagy festék nem lesz használ.


Ha a régi festék el lett távolitva, akkor glettelés, alapozás következik és csak ezután lehet normálisan szinesre festeni.

2012. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem fűrészporos festék, hanem fűrészporos tapéta van fent, ez volt festve élénk színre... Erről nem tudom lekaparni az előző réteget :S
2012. ápr. 17. 07:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy le kellene kenni még 1 réteggel??? De annyi már nem maradt, hogy ugyanezzel a színnel kenjük... Meg attól is félek, hogy leesik már a tapéta 5 réteg festéktől (+ az előzőek)
2012. ápr. 17. 07:52
 6/10 anonim ***** válasza:

a baj szét higitótátok, 2 szinező pasztát ugy kell keverni bele rakod elkevered vársz ujra kevered max 3 4 szer mert ha a szin keveredik el jol foltos lesz.

én a diszperzios szarok ellen vagyok ezért mindig olyat veszet mint héra jupol ebben bizok nem a sporoláson.

2012. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 5let, hogy akkor hogyan korrigálható? Még 2 réteg festéket már tuti nem bír el a tapéta, arra meg nincs pénzünk most, hogy újra tapétázzunk :(
2012. ápr. 17. 08:35
 8/10 anonim ***** válasza:

vársz pár napot száradjon meg sajna jól....

aztán adsz neki 1 réteget rá inkáb nem másnap ha nem 2 od nap 2 dikat....igy szárad és tapad is nem fog fel fujodni...

2012. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyetek / vágjatok ki sablont és ahol zavaró oda tegyetek egy virágmintát élénk ám harmonizáló színnel !


Törjétek meg a monotóniát pl. színes ferde csíkokkal (esetleg drapphoz jó még a fekete is)

2012. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó megoldás lesz, de már csak hétvégén :) A többi szobát sikerült szépre festeni, vettünk színre kevert HÉRA-t, gyönyörű lett, és nagyon jól fedett. Sajnálom, hogy nem azzal kezdtük.
2012. ápr. 19. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!